اپل 90 درصد از سود صنعت تلفن همراه را در فصل اخیر به دست آورده است

اپل 90 درصد از سود صنعت تلفن همراه را در فصل اخیر به دست آورده است

فضای صنعت تلفن های همراه روز به روز با قیمت های کمتر استارتاپ های تازه از راه رسیده چینی رقابتی تر می شود و سازندگان تلفن های اندرویدی مجبورند تا با بهره گیری از اهرم قیمت، خود را به نوعی حفظ کنند. اما در سوی دیگر میدان، اپل مسیر خود را می رود و از جنجال دنیای موبایل های اندرویدی به دور است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

طبق تخمین و محاسبات بلومبرگ، اپل حالا بیش از ۹۰ درصد سود حاصل از فروش موبایل ها را به دست می آورد و پس از آن سامسونگ عمده سود باقی مانده را می بلعد تا کمتر سرمایه ای به دیگران برسد. بی سبب نیست که اپل همچنان با اقتدار و اختلافی زیاد، ارزشمندترین کمپانی دنیا محسوب می شود.

Mobile-market-share-Q2

نگاهی به جدول فوق داشته باشید متوجه می شوید که چرا کاز هیرای به دنبال «گزینه های موازی» است و خروج از صنعت موبایل را در نظر گرفته. گویا وضعیت برای دیگر تولیدکنندگان اندرویدی هم چندان خوب نیست.

با این وجود، اپل سهمی غیر قابل باور از این سود دارد و کمپانی ساکن کوپرتینو توانسته به شکلی کاملا نابرابر، بازار را به سود خود نگه دارد. کرت مک مستر، مدیرعامل سیانوژن می گوید نبرد تلفن های همراه حالا مثل نبرد کوکا و پپسی است و دیگر یک تجارت جذاب نیست.

در هر صورت، شاید این تجارت برای اندرویدی ها دیگر جذاب نباشد اما قطعا اپل از این سهم غیر قابل باور بسیار خشنود است و اگر باز هم فضایی برای پیشرفت وجود داشته باشد، احتمالا آن فضا را هم تیم کوک از اندرویدی ها بگیرد.

ویجیاتو

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato