سونی شرکت SoftKinetic را به تملک خود درآورد

سونی شرکت SoftKinetic را به تملک خود درآورد

سونی تا چند ماه دیگر هدست واقعیت مجازی مخصوص خود را تحت عنوان PlayStation VR به بازار عرضه خواهد کرد اما پیشرفت در تکنولوژی حرف اول را می زند، به خصوص در زمینه ای که می خواهد جریان اصلی سرگرمی را به دست گیرد.

از همین رو، شرکت محبوب ژاپنی اقدام به خرید شرکت SoftKinetic نموده است. SoftKinetic در زمینه ساخت دوربین هایی که می تواند حرکات دست را تشخیص دهد مهارت دارد و سونی قصد دارد با بهره گیری از دانش این کمپانی، پلتفرم های خود را یک گام به پیش برد.

پیش از این، سافت کینتیک با سونی و دیگر شرکت های بزرگ نظیر اینتل همکاری به عمل آورده و تکنولوژی اش را در اختیارشان قرار داده است. با این وجود، شاید در محصولات پیش روی سونی، از جمله هدست واقعیت مجازی و عینک واقعیت افزوده این شرکت، شاهد حضور فناوری خاص سافت کینتیک نیز باشیم.

دوربین های کمپانی بر اساس ترفندی به نام Time of Flight کار می کنند. Time of Flight به صورت خلاصه، تابش لیزر به بیرون و بازگشت آن است، درست همانند دوربین های حرکتی نظیر کینکت مایکروسافت.

در حقیقت کاربردی که حالا سافت کینتیک با ترفند ToF و دوربین هایش ارائه می دهد، به کاربر اجازه می دهد درون محیط مجازی با اشیاء ارتباط برقرار کرده و حضور نزدیک تری را احساس کند. هنوز میزان رقم این قرارداد مشخص نشده است.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato