همه چیز درباره آیفون 13
اپل دسترسی به اپلیکیشن News خود را در کشور چین مسدود کرده

اپل دسترسی به اپلیکیشن News خود را در کشور چین مسدود کرده

به نظر می رسد اپل ترجیح داده به جای سازش کردن با دولت چین و اقدام به سانسور محتوی، دسترسی به اپلیکیشن News خود را برای کاربران حاضر در این کشور ببندد. گفتنی است اپلیکیشن نیوز ابزاری در iOS محسوب می شود که به کاربران اجازه می دهد اخبار و مقالات تحت وب را تا حدی بر حسب علایق و سلیقه هایشان مشاهده و مطالعه نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

چین به خاطر سیاست هایی که دولتش در رابطه با ارائه محتوی به کاربران دنبال می کند یکی از چالش بر انگیز ترین بازارها برای کمپانی های تکنولوژیک محسوب شده و نام های بزرگ صنعت فناوری اطلاعات همواره با دشواری هایی برای ارائه خدمات در این سرزمین مواجه هستند.

به صورت معمول حکومت چین از رسانه ها و کمپانی های مختلف می خواهد تا مطابق قوانین این کشور اقدام به ارائه ی اخبار و مقالات نمایند و در صورت عدم رعایت این قوانین فایروال ویژه ای که در این سرزمین پیاده سازی شده -و از آن با عنوان "Great Firewall" نیز یاد می گردد- دسترسی کاربران به خدمات شرکت خاطی را مسدود خواهد نمود؛ اتفاقی که پیش از این شبکه های اجتماعی بزرگ همچون توییتر و فیس بوک هم آن را تجربه کرده اند.

البته اپل ترجیح داده روندی متفاوت را در پیش بگیرد و از آنجایی که بازار سرزمین اژدهای سرخ برایش بسیار ارزشمند محسوب می شود بدون هیچ مجادله ای دسترسی به اپ News را برای افراد حاضر در چین ببندد.

news-fu-er-dai.0

لری سالیبرا، کارآفرین ساکن هنگ کنگ، در ابتدای هفته ی گذشته وقتی به چین سفر کرده است متوجه اختلال در سرویس News کمپانی ساکن کوپرتینو شده. وی می گوید اپل دسترسی شما را بر حسب اپراتور مخابراتی که از آن بهره می گیرد باز یا مسدود خواهد نمود. بدین ترتیب اگر از یک اپراتور رسمی چین استفاده کنید Apple News در دسترس نیست و روشن یا خاموش بودن ویژگی location services به صورت کلی تاثیری در این ماجرا نخواهد داشت.

فراموش نکنید که سرویس مورد بحث فعلا به صورت رسمی تنها در ایالات متحده راه اندازی گشته ولی کسانی که این امکان را قبلاً در کشور یاد شده فعال کرده اند می توانند در طول سفر از آن بهره ی لازم را بگیرند، در این بین اگر گذر این افراد به چین بیافتد باید به دنبال راهکار دیگری برای آگاهی از اخبار باشند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato