جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

تأثیرات قابل توجه حالت بدن بر موفقیت شما

حتماً شنیده اید که نشستن بیش از اندازه می تواند مثل سیگار کشیدن مضر باشد. کارمندان آمریکایی هم بخش اعظمی از زمان خود را در حالت نشسته به کار می پردازند. اما علاوه بر مضراتی که پشت میز نشینی برای افراد به همراه دارد، خود حالت بدن هنگام نشستن نیز می تواند سلامت، خلق و خو، بهره وری، و حتی موفقیت شما را تحت تأثیر قرار دهد.

شرکت Lumo Bodytech، وسیله ی کمکی خاصی طراحی کرده است که به لباس متصل می شود و هرگاه کاربر قوز کند به او هشدار می دهد تا حالت بدنش را تصحیح کند. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط این شرکت، اکثریت کارکنان آمریکایی به طور متوسط تنها 36 درصد از زمان کاری خود را در حالتی مناسب سپری می کنند. مونیشا پرکاش، مدیر عامل لومو بادی تک می گوید: «کارکنان در یک ساعت، تا حدود 38 دقیقه از وقت خود را در حالت قوز کرده سپری می کنند». این در حالی است که حالت نشتن خانمها 20 درصد بدتر از آقایان است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

نشستن یا ایستادن در حالتی که سر شما به سمت بالا قرار دارد و شانه هایتان به سمت عقب، حالتی است که اغلب از آن تحت عنوان «حالت مؤثر» یاد می شود. این حالت از کمر درد جلوگیری می کند، بر سلامت جسمانی شما اثر مثبت دارد و در نهایت از شما کارمند بهتری می سازد.

1- حالت مناسب بدن بهره وری شما را بالا می برد

حالت نامناسب بدن، با کمردردی همراه است که به گفته ی کلینیک کلینزلند، پس از سرماخوردگی معمولی دومین عامل مراجعه ی آمریکایی ها به پزشک محسوب می شود. کمردرد های ناشی از بد نشستن، سالانه بیش از 7 میلیارد دلار به کارفرماهای آمریکایی ضرر وارد می کند و مهم ترین عامل ناتوانی کارکنان زیر 45 سال است.

قرار داشتن بدن در حالت مناسب، با نگه داشتن کارکنان در محل کار و جلوگیری از مرخصی های استعلاجی، به بهبود بهره وری آنان کمک می کند. اما درست نشستن یا ایستادن مزایای دیگری هم برای سلامتی افراد دارد، از جمله انرژی بیشتر، سردرد های میگرنی کمتر، استرس کمتر، و تمرکز بیشتر. به عقیده ی پرکاش، از آنجا که حیاتی ترین اعضای بدن ما از قلب گرفته تا شُش و معده در بخش مرکزی آن قرار دارند، همگی می توانند تحت تأثیر حالت نشستن ما قرار بگیرند. نشستن در حالتی که این ارگان های حیاتی را تحت فشار قرار می دهد، به آنها اجازه ی عملکرد صد درصدی نخواهد داد. اما اگر با حفظ یک حالت مناسب، قفسه ی سینه ی خود را باز کنیم، اعضای داخلی بدن ما می توانند فضای مناسب برای عملکرد طبیعی خود را داشته باشند. این در نهایت، سلامت کلی افراد را بهبود خواهد بخشید.

2- قرار دادن بدن در حالت مناسب، اعتماد به نفس را تقویت می کند

«حالت مؤثر» نشستن به ترشح موادی در بدن می انجامد که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهند. وقتی قفسه ی سینه ی خود را با عقب دادن شانه ها و بالا گرفتن سر باز می کنیم، هورمون تستوسترون بیشتر و کورتیزول کمتری ترشح می شود. اولی با اعتماد به نفس و توان بیشتر در ارتباط است و کاهش دومی به پایین آمدن میزان اضطراب کمک می کند.

یک پژوهش دانشگاه دولتی اوهایو نشان داد قرار گرفتن بدن در حالتی نامناسب به مدت 30 دقیقه، می تواند میزان استرس، افسردگی و ترس را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. این در حالی است که نگه داشتن بدن در حالت صاف و کشیده به اعتماد به نفس بیشتر و استرس کمتر منجر خواهد شد.

3- حالت درست بدن، توانایی برقراری ارتباط را بهبود می بخشد

به عقیده ی پرکاش «حالت نامناسب بدن، توانایی رهبری شما را تضعیف می کند». ایمی کادی، روانشناس اجتماعی در کنفرانس تد 2012 در ارائه ای که پیرامون همین موضوع داشت، به خوبی نشان داد حالت مؤثر بدن چگونه به افزایش اعتماد به نفس می انجامد. او در این باره گفت: «در دنیای حیوانات، قدرت و تسلط تحت تأثیر کشیدن بدن، از هم باز شدن و بزرگتر جلوه دادن آن است». حیوانات وقتی احساس ضعف می کنند، خود را جمع می کنند تا کوچکتر به نظر بیایند.

کادی می گوید ما نیز از همین رفتار پیروی می کنیم. وقتی می خواهیم کنترل خود بر اوضاع و یا تسلط بر فرد دیگری را به رخ بکشیم، صاف و دست به کمر می ایستیم، در حالی که وقتی از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستیم ناخودآگاه کمرمان حالت خمیده پیدا می کند و شاید حتی دست هایمان را به هم گره بزنیم. به عقیده ی کادی تغییر دادن زبان بدن و قرار دادن آن در حالت مؤثر خود می تواند به سادگی احساس قدرت بیشتری به ما بدهد و اعتماد به نفس ما را بیشتر به رخ اطرافیانمان بکشد و این به ما کمک می کند رهبران بهتری باشیم.

مطالب مرتبط

9 اشتباهی که هیچگاه در برخورد با کارمند خاطی نباید مرتکب شوید

شما هنگام برخورد با کارمند خود درباره ی یک مشکل مهم، روی مرز تصحیح این رفتار و صرفاً بدتر کردن اوضاع قرار دارید. اگر کنترل خود را به دست چنین موقعیتی بسپارید، ممکن است در آینده وجهه و حسن شهرت خود به عنوان رهبری معقول را قربانی رفتاری کنید که می توانست به شکل بهتری... ادامه مطلب

5 اصل موفقیت برای تمام کسب و کار ها

دست یافتن به موفقیت برای یک کارآفرین اغلب مواقع با چالش هایی همراه می شود. فارغ از اینکه در چه صنعتی مشغول فعالیت هستید یا چقدر در آن تجربه دارید، همیشه موانعی وجود دارند که باید پشت سر گذاشته شوند و چالش هایی پیدا می شوند که سر راه شما قرار بگیرند.با این وجود، 5... ادامه مطلب

5 راهکار بی دردسر برای سحرخیز شدن

آیا صبح زود بیدار شدن، با وجود علاقه ای که به این کار دارید برای شما هم عذاب آور است؟ پس شما هم خوب می دانید که زود بیدار شدن، بهره وری، تمرکز و انگیزه تان را بالا خواهد برد. درست به همین دلیل است که کارآفرینان موفقی مثل ریچارد برانسون و مدیرعامل های شرکت... ادامه مطلب

۱۰ مورد از مهم ترین حسرت هایی که کارآفرینان نهایتاً با آنها مواجه می شوند

کارآفرینی تجربه ی هیجان انگیز، چالش برانگیز، و رضایت بخشی به نظر می رسد؛ از زمانی که برای اولین بار به راه اندازی کسب و کار خودتان فکر می کنید تا زمانی که درهای آن را به روی مشتریان می گشایید. حتی استرس زا ترین لحظه های آن نیز احساس منحصر به فردی دارند. تصور... ادامه مطلب

داستان مبارزه ایوان میزنر، مؤسس BNI با بیماری سرطان

ایوان میزنر، مؤسس و رئیس سازمان شبکه سازی کسب و کار BNI فارغ التحصیل رشته های علوم سیاسی و مدیریت است. او در سال ۱۹۸۰ توسط رئیس یک شرکت حمل و نقل واقع در لس آنجلس به عنوان دستیار رئیس استخدام شد. میزنر خیلی زود مسئولیت عملیات خرید این شرکت را بر عهده گرفت و... ادامه مطلب

چهار فعالیت روزانه که باعث تقویت حافظه می شوند

تغییرات هرچقدر هم کوچک باشند، باز هم می توانند تأثیر بزرگی بر عملکرد ذهنی شما بگذارند. آیا تا به حال در انجام کاری احساس درماندگی کرده اید؟ حتما برایتان پیش آمده که به ایده ای الهام بخش برای انجام یک پروژه جدید و خلاقانه یا حل یک مشکل مدیریتی و افزایش میزان فروش محصولات خود نیاز... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x