تأثیرات قابل توجه حالت بدن بر موفقیت شما

حتماً شنیده اید که نشستن بیش از اندازه می تواند مثل سیگار کشیدن مضر باشد. کارمندان آمریکایی هم بخش اعظمی از زمان خود را در حالت نشسته به کار می پردازند. اما علاوه بر مضراتی که پشت میز نشینی برای افراد به همراه دارد، خود حالت بدن هنگام نشستن نیز می تواند سلامت، خلق و خو، بهره وری، و حتی موفقیت شما را تحت تأثیر قرار دهد.

شرکت Lumo Bodytech، وسیله ی کمکی خاصی طراحی کرده است که به لباس متصل می شود و هرگاه کاربر قوز کند به او هشدار می دهد تا حالت بدنش را تصحیح کند. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط این شرکت، اکثریت کارکنان آمریکایی به طور متوسط تنها 36 درصد از زمان کاری خود را در حالتی مناسب سپری می کنند. مونیشا پرکاش، مدیر عامل لومو بادی تک می گوید: «کارکنان در یک ساعت، تا حدود 38 دقیقه از وقت خود را در حالت قوز کرده سپری می کنند». این در حالی است که حالت نشتن خانمها 20 درصد بدتر از آقایان است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

نشستن یا ایستادن در حالتی که سر شما به سمت بالا قرار دارد و شانه هایتان به سمت عقب، حالتی است که اغلب از آن تحت عنوان «حالت مؤثر» یاد می شود. این حالت از کمر درد جلوگیری می کند، بر سلامت جسمانی شما اثر مثبت دارد و در نهایت از شما کارمند بهتری می سازد.

1- حالت مناسب بدن بهره وری شما را بالا می برد

حالت نامناسب بدن، با کمردردی همراه است که به گفته ی کلینیک کلینزلند، پس از سرماخوردگی معمولی دومین عامل مراجعه ی آمریکایی ها به پزشک محسوب می شود. کمردرد های ناشی از بد نشستن، سالانه بیش از 7 میلیارد دلار به کارفرماهای آمریکایی ضرر وارد می کند و مهم ترین عامل ناتوانی کارکنان زیر 45 سال است.

قرار داشتن بدن در حالت مناسب، با نگه داشتن کارکنان در محل کار و جلوگیری از مرخصی های استعلاجی، به بهبود بهره وری آنان کمک می کند. اما درست نشستن یا ایستادن مزایای دیگری هم برای سلامتی افراد دارد، از جمله انرژی بیشتر، سردرد های میگرنی کمتر، استرس کمتر، و تمرکز بیشتر. به عقیده ی پرکاش، از آنجا که حیاتی ترین اعضای بدن ما از قلب گرفته تا شُش و معده در بخش مرکزی آن قرار دارند، همگی می توانند تحت تأثیر حالت نشستن ما قرار بگیرند. نشستن در حالتی که این ارگان های حیاتی را تحت فشار قرار می دهد، به آنها اجازه ی عملکرد صد درصدی نخواهد داد. اما اگر با حفظ یک حالت مناسب، قفسه ی سینه ی خود را باز کنیم، اعضای داخلی بدن ما می توانند فضای مناسب برای عملکرد طبیعی خود را داشته باشند. این در نهایت، سلامت کلی افراد را بهبود خواهد بخشید.

2- قرار دادن بدن در حالت مناسب، اعتماد به نفس را تقویت می کند

«حالت مؤثر» نشستن به ترشح موادی در بدن می انجامد که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهند. وقتی قفسه ی سینه ی خود را با عقب دادن شانه ها و بالا گرفتن سر باز می کنیم، هورمون تستوسترون بیشتر و کورتیزول کمتری ترشح می شود. اولی با اعتماد به نفس و توان بیشتر در ارتباط است و کاهش دومی به پایین آمدن میزان اضطراب کمک می کند.

یک پژوهش دانشگاه دولتی اوهایو نشان داد قرار گرفتن بدن در حالتی نامناسب به مدت 30 دقیقه، می تواند میزان استرس، افسردگی و ترس را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. این در حالی است که نگه داشتن بدن در حالت صاف و کشیده به اعتماد به نفس بیشتر و استرس کمتر منجر خواهد شد.

3- حالت درست بدن، توانایی برقراری ارتباط را بهبود می بخشد

به عقیده ی پرکاش «حالت نامناسب بدن، توانایی رهبری شما را تضعیف می کند». ایمی کادی، روانشناس اجتماعی در کنفرانس تد 2012 در ارائه ای که پیرامون همین موضوع داشت، به خوبی نشان داد حالت مؤثر بدن چگونه به افزایش اعتماد به نفس می انجامد. او در این باره گفت: «در دنیای حیوانات، قدرت و تسلط تحت تأثیر کشیدن بدن، از هم باز شدن و بزرگتر جلوه دادن آن است». حیوانات وقتی احساس ضعف می کنند، خود را جمع می کنند تا کوچکتر به نظر بیایند.

کادی می گوید ما نیز از همین رفتار پیروی می کنیم. وقتی می خواهیم کنترل خود بر اوضاع و یا تسلط بر فرد دیگری را به رخ بکشیم، صاف و دست به کمر می ایستیم، در حالی که وقتی از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستیم ناخودآگاه کمرمان حالت خمیده پیدا می کند و شاید حتی دست هایمان را به هم گره بزنیم. به عقیده ی کادی تغییر دادن زبان بدن و قرار دادن آن در حالت مؤثر خود می تواند به سادگی احساس قدرت بیشتری به ما بدهد و اعتماد به نفس ما را بیشتر به رخ اطرافیانمان بکشد و این به ما کمک می کند رهبران بهتری باشیم.

مطالب مرتبط

۵ نکته کلیدی که شرکت‌های موفق را از شرکت‌های ناموفق متمایز می‌کند

امروزه شرکت‌های جدید از همان بدو تأسیس وارد رقابت شدید با بقیه شرکت‌ها می‌شوند. آن‌ها باید از همان ابتدا خودی نشان دهند تا جلب توجه کرده و مشتری جذب کنند. با اینکه آزمون و خطا برای هر شرکت تازه تأسیسی اجتناب ناپذیر است، اما شرکت‌هایی که پس از سال‌ها همچنان با قدرت در صحنه رقابت... ادامه مطلب

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.مدیران مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آنها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه های شغلی رده پایین، به مایکروسافت... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟