گوگل به زودی مرکز اعلانات کروم را از نسخه دسکتاپی حذف خواهد کرد

گوگل به زودی مرکز اعلانات کروم را از نسخه دسکتاپی حذف خواهد کرد

سال ۲۰۱۳، گوگل با ارائه یک آپدیت بزرگ، بخشی به نام مرکز اعلانات را به ورژن ویندوز و OS X مرورگر کروم آورد و حالا با آپدیتی دیگر قصد دارد این بخش را به طور کامل از بین ببرد. در پست اخیری که روی وبلاگ کرومیوم منتشر شد، گوگل به بی کاربرد بودن این بخش اعتراف نمود.

این بخش که محتوای بسیاری از سرویس ها و اپلیکیشن های دیگر گوگل جمع آوری می کرد و در اختیار کاربر قرار می داد، به گفته ی گوگل مورد استقبال کاربران واقع نشد و تعداد اندکی از دارندگان مرورگر کروم به این بخش سر می زدند.

عده ای هم این آیکون را مزاحم می دانستند و برای دریافت نکردن اعلان ها، آن را غیر فعال کردند تا به طور کل هدف گوگل با ارائه بخش مذکور را زیر سوال ببرند. از آن زمان به بعد، گوگل با طراحی دوباره چنین بخشی برای نسخه های دسکتاپی و موبایلی سعی داشته تا اعلان های مفیدتری در اختیار کاربران قرار دهد.

روی دسکتاپ، اعلان ها یا نوتیفیکیشن های گوگل از طریق کلیک روی آیکون زنگ (ناقوس) قابل مشاهده خواهد بود. با این حال، Google Now روی ویندوز و مک شرایط نامتعارفی خواهد یافت چرا که همان تعداد اندک از کاربران هم دیگر دسترسی درستی به آن نخواهند داشت. گوگل می گوید مرکز اعلان ها در ChromeOS دست نخورده باقی خواهد ماند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato