برای استفاده از قابلیت کورتانا روی اکس باکس وان، نیازی به کینکت نخواهید داشت

مایکروسافت، ماه ها پیش و در همایش E3 امسال، از قابلیت دستیار مجازی کورتانا برای کنسول اکس باکس وان پرده برداری کرد. در آن زمان، مایکروسافت با انتشار ویدئویی تبلیغاتی خاطر نشان کرد که برای استفاده از کورتانا باید به دستگاه کینکت دسترسی داشت. اما هنوز معلوم نبود که آیا با استفاده از هدست های رایج اکس باکس وان نیز می توان به این دستیار توانا دسترسی داشت یا خیر.

مایک نیکولز، مدیر دفتر تبلیغات برند اکس باکس، در مصاحبه ی اخیر خود با وب سایت پالیگان به این موضوع اشاره کرد که کاربران می توانند با استفاده از هدست و میکروفون یا تایپ موضوع مورد نظر خود، از قابلیت های کورتانا بهره مند شوند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت در حال حاضر برنامه دارد که کورتانا را تا انتهای سال جاری میلادی برای مشترکین Xbox One Preview عرضه کند و سال آینده، آن را در اختیار عموم قرار دهد. بنابر گفته ی نیکولز، با عرضه ی کورتانا برای اکس باکس وان، دارندگان کینکت به تجربه ای فوق العاده دست پیدا خواهند کرد.

به نظر می رسد که مایکروسافت به دنبال بهبود قابلیت تشخیص صدای کینکت است و علاقه ی چندانی به استفاده از حرکات دست برای هدایت داشبورد اکس باکس ندارد. به عقیده ی نیکولز، قابلیت کنترل با حرکات دست همین حالا نیز در اکس باکس وان وجود دارد، اما اشخاص بسیار کمی از آن بهره می جویند. بنابراین این قابلیت از داشبورد بعدی که ماه نوامبر عرضه خواهد شد، به کلی حذف شده است.

کمپانی مایکروسافت با عرضه ی اکس باکس وان به همراه دستگاه کینکت، در اوایل عرضه ی کنسول، با ضررهای مالی و انتقادات فراوان مواجه شد و در نهایت، کینکت از جعبه ی اصلی کنسول کنار گذاشته شد و به صورت جداگانه به فروش رسید. اما حالا به نظر می رسد که این شرکت بار دیگر برنامه دارد که مخاطبان را به خرید سنسور حرکتی نه چندان محبوب خود مجاب کند.

malltina

مطالب مرتبط

مایکروسافت بخش سرگرمی‌های تعاملی کمپانی برادران وارنر را خریداری می‌کند؟

طبق شواهد کمپانی AT&T تصمیم گرفته واحد سرگرمی و بازی‌های ویدیویی کمپانی برادران وارنر را بفروشد، و مایکروسافت یکی از اصلی‌ترین مشتریان آن خواهد بود.حدودا یک ماه پیش بود که خبردار شدیم AT&T تصمیم گرفته واحد نه چندان سودآور «سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر» را با حدود قیمت ۲ تا ۴ میلیارد دلار به فروش برساند.... ادامه مطلب

گفتگو با رضا علوی، مدیر ارشد طراحی در ایکس باکس [تماشا کنید]

در این روزها، انداختن نگاهی به عقب و بازخوانی روزهایی که گفتگوی تمدن‌ها داشت کشور را به شکوفایی حقیقی می‌رساند ضروری به نظر می‌رسد. باورش امروز دشوار است، اما در نبود سایه بی‌ثباتی، پیمودن نردبان‌های ترقی کار دشواری نبود و با تلاش و پشتکاری نه آنقدرها سخت، می‌شد سرنوشتی رویایی رقم زد. و باورش دشوار... ادامه مطلب

مقایسه ابعاد ایکس باکس سری ایکس با کنسول‌های دیگر

رونمایی از ظاهر ایکس باکس سری ایکس در جریان برگزاری مراسم The Game Awards کم حاشیه نداشت. ظاهر کنسول بعدی مایکروسافت از خیلی جهات آن چیزی نبود که طرفداران این شرکت انتظار داشتند و بسیاری از سادگی بیشت از حدش انتقاد می‌کردند. البته بودند کسانی هم که از مدل طراحی مایکروسافت خوششان آمد.با این حال،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟