مایکروسافت احتمالا تا ۱۰ سال دیگر یک کامپیوتر کوانتومی مناسب را توسعه داده است

مایکروسافت احتمالا تا ۱۰ سال دیگر یک کامپیوتر کوانتومی مناسب را توسعه داده است

پردازش کامپیوتری احتمالا نزدیک تر از آن است که فکر می کنید. بر اساس گزارش تازه ای که از آزمایشگاه های مایکروسافت منتشر گشته، به احتمال بسیار زیاد تا ده سال آینده می توانیم شاهد عرضه محصولات [با پردازش] کوانتومی باشیم.

در گزارشی که به تازگی در «Arxiv» منتشر شده، خبر می رسد که بهبودهای تازه در امر کنترل کامپیوترهای کوانتومی نوید آن را می دهند که تا ده سال آینده بتوانیم از محصولاتی با این نوع از پردازش سر و کار داشته باشیم. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مقاله ای که از سوی پژوهشگران آزمایشگاه های مایکروسافت در Arxiv به نشر رسیده، توضیح می دهد که چگونه پردازش کوانتومی می تواند با انواع پردازش مرسوم فعلی ادغام شده و به کارها و محاسبات پیچیده سرعت بسیار بالاتری ببخشد.

انتشار این مقاله از جایی حائز اهمیت بالاییست که تا پیش از این، شک و تردید بسیار زیادی در مورد آینده و نحوه استفاده از محاسبات کوانتومی وجود داشت.

محسابات کوانتومی در ابتدای راه خود قرار داشته و تا تکامل، راه بسیار زیادی در پیش دارند اما تا کنون و به شکلی که مشاهده شده، دستاوردهای فعلی نیز قادر بوده اند بسیاری را شگفت زده کنند. حالا، بر اساس گفته های دو شخصی که مقاله مورد بحث را به رشته تحریر در آورده و از پژوهشگران آزمایشگاه کوانتومی خود مایکروسافت هستند، ادغام معماری پردازشی فعلی با محاسبات و پردازش کوانتومی می تواند پروژه مورد بحث را جلوتر رانده و بسیاری از مشکلات فعلی اش را نیز حل کند.

پیشرفت در پروژه رایانه های کوانتومی در سال های اخیر تبدیل شده است به مسابقه ای در میان شرکت های بزرگ تکنولوژیک. مایکروسافت، گوگل و ناسا در حال پیش بردن این پروژه هستند

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato