مایکروسافت در بیلد جدید ویندوز ۱۰: مرورگر اج را نیز امتحان کنید

ظاهراً مایکروسافت به راهکارهای تازه ای روی آورده تا کاربران مرورگرهای کروم و فایرفاکس را قانع کند که از مرورگر وب جدید این شرکت موسوم به اج استفاده نمایند. در همین راستا و بر اساس نسخه پیش نمایشی که از بیلد آتی ویندوز ۱۰ (۱۰۵۶۸) به بیرون درز یافته ذکر می گردد که کمپانی مورد بحث در این بیلد و در برخی مواقع خاص کادری ویژه را برای تغییر اپلیکیشن مرورگر به نمایش در می آورد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

یکی از این مواقع خاص هنگامی است که شما نسخه ای از نرم افزارهای کروم و یا فایرفاکس را روی سیستم خود نصب و سپس آنها را به عنوان ابزار پیش فرض برای امور مربوطه شان بر می گزینید. در این شرایط هر از گاهی کادری باز شده و به فرد پیشنهاد می کند «به مایکروسافت اج نیز یک فرصت بدهد».

کادر یاد شده به کاربر یادآور می گردد که مرورگر جدید اهالی ردموند از ویژگی های حاشیه نویسی روی صفحات وب، یکپارچگی با کورتانا و حالت ویژه مطالعه برخوردار است. ضمناً کادر مذکور دکمه ای بزرگ دارد که از طریق آن تاکید می کند «نیازی نیست همین الان اپلیکیشن پیش فرض را تغییر دهید، فقط اج را امتحان نمایید»؛ کلیک بر روی این دکمه هم باعث می شود اج باز شده و کروم یا فایرفاکس کماکان ابزار پیش فرض تان برای مرور صفحات وب باقی بمانند.

بدیهی است که شیوه ی جدید اتخاذ شده اگرچه بسیار هوشمندانه محسوب می شود ولی به احتمال زیاد موجب برانگیخته شدن خشم سایر فعالان در عرصه ی مرورگرهای وب خواهد شد. موزیلا قبلاً نیز مایکروسافت را مورد انتقاد قرار داده بود و گفته بود که این شرکت در نسخه جدید سیستم عاملش کارها را برای سوئیچ کردن کاربران به فایرفاکس دشوارتر کرده، کمپانی مورد اشاره حتی به همین علت ویدئویی را منتشر نمود تا به عموم نشان دهد در صورت لزوم چطور می توانند تنظیمات مرتبط به یک اپلیکیشن پیش فرض را در ویندوز ۱۰ تغییر دهند و یک اپ دیگر را جایگزین کنند.

شایان ذکر است که منابع مختلف خبر می دهند مایکروسافت در رابطه با اپلیکیشن های Photos و موسیقی خود نیز به راه حل هایی مشابه آنچه برای اج پیاده سازی شده روی آورده. اگر سعی کنید نرم افزاری را جایگزین دو نمونه ی نام برده شده بنمایید کادری شبیه به آنچه برای مرورگر ردموندی ها در نظر گرفته شده به نمایش درآمده و تلاش می نماید قانع تان کند که اپ های مایکروسافت را کنار نگذارید.

انتظار می رود بیلد جدید ویندوز ۱۰ به همراه به روز رسانی های صورت گرفته در آن طی چند هفته ی آتی در اختیار کاربران قرار بگیرد و باید دید واکنش ها نسبت به چنین شیوه هایی که در آن وجود دارد چه خواهند بود.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟