کنسول NES نینتندو سی ساله شد

کنسول NES نینتندو سی ساله شد

کنسول معروف Nintendo Entertainment System که با نام NES نیز شناخته می شود، سی سال پیش در چنین روزی، در آمریکا عرضه شد و برای سال های متمادی، همه را شیفته ی خود کرد. NES یک دستگاه ۸ بیتی بود و توانست سرآغازی باشد برای عرضه ی کنسول های خانگی. بسیاری، NES را با نام «نینتندو» می شناختند و همین مسئله، به برندینگ دستگاه و کمپانی سازنده ی آن کمک بسیار می کرد.

با عرضه ی بازی هایی چون برادران سوپر ماریو و صد البته بازی انقلابی دانکی کونگ، NES خیلی زود جای خود را در دل غربی ها و شرقی ها باز کرد و به یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین سرگرمی های عصر خود تبدیل شد. NES توانست رنسانس جدیدی در امر گیمینگ پدید آورد و اگرچه چندان در اروپا موفق نبود، اما تاثیری شگرف بر صنعت بازیسازی گذاشت.

در همان زمان بود که نینتندو بسیاری از عناوین نام آشنای امروز را به مالکیت خود در آورد و توانست با در اختیار داشتن مجموعه ای قدرتمند از عناوین انحصاری و شخص ثالث، موفقیت و برتری خود را تضمین کند.

اما مسئله ی جالب اینست که لیست عناوین نینتندو بعد از گذشت ۳۰ سال، هم چنان نسبتا بدون تغییر باقی مانده و مشاهده می کنیم که بازی هایی نظیر افسانه ی زلدا، سوپر ماریو، دانکی کونگ، متروید، کید ایکاروس و بسیاری عنوان دوست داشتنی دیگر، هم چنان عرضه می شوند و هم چنان، دل گیمرها را می ربایند.

اگر NES وجود نداشت، شاید شرایط امروز بسیار متفاوت بود و گیمینگ به چنین جایگاهی نمی رسید. NES کنسولی است که همه ی ما، به نوبه ی خود، به آن مدیون هستیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato