سامسونگ این بار با دقت بیشتری رقم پیشنهادی اش برای خرید سندیسک را انتخاب می کند

سامسونگ این بار با دقت بیشتری رقم پیشنهادی اش برای خرید سندیسک را انتخاب می کند

چندی است که شرکت های جهانی فعال در حوزه نیمه رسانا برای خرید سندیسک با یکدیگر رقابت می کنند و اگر خاطرتان باشد در سال ۲۰۰۸ میلادی هم سامسونگ چنین قصدی داشت اما پیشنهاد خود را پس گرفت.

حالا ظاهرا چشم بادامی های کره ای قصد دارند که پیش از هر نوع تصمیم گیری و در نهایت ارائه پیشنهاد برای خرید این شرکت آمریکایی تولید کننده فلش مموری گزینه های مختلف پیش روی خود را به دقت مورد بررسی قرار دهد.

آنطور که در گزارشات آمده است، سندیسک اخیرا تصمیم گرفته تا با میکرون ادغام شود و Tsinghua Unigroup و وسترن دیجیتال هم پیشنهاداتی را برای خرید آن مطرح کرده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

حالا ظاهرا سامسونگ هم مشتاق خرید سندیسک است، هرچند که برخلاف برخی شایعات، به باور چشم بادامی های کره ای، امضای چنین قراردادی نمی تواند سود زیادی را عاید آن نماید.

البته روشن است که خرید سندیسک تاثیر چندانی در افزایش توان سامسونگ ندارد چراکه این شرکت هم اکنون ۴۰ درصد از کل درایوهای سالید استیت دنیا را تامین می کند.

اما سندیسک هم با بازاری به شدت رقابتی در حوزه کارت های حافظه و مموری های توکار روبروست زیرا شمار کالاهای ذخیره سازی پشتیبانی کننده از استاندارد جهانی حافظه فلش (Universal Flash Storage) به خاطر عملکرد بهترش در قیاس با کارتهای eMMC به سرعت در حال افزایش است. از طرفی سامسونگ هم پرچمدار شرکت های حامی این استاندارد است.

در سال ۲۰۰۸ میلادی، این شرکت کره ای پیشنهادی به ارزش ۵.۸۵ میلیارد دلار را برای خرید سندیسک مطرح کرد و بلافاصله بعد از افت ارزش سهام این کمپانی، قیمت پیشنهادی اش را تغییر داد اما پیشنهاد مطرح شده بیش از اندازه پایین بود و در نتیجه هیچ قراردادی هم به امضا نرسید.

با در نظر داشتن فاکتورهای یاد شده به نظر می آید که سامسونگ تصمیم دارد این بار گامی حساب شده تر را بردارد و گزینه های پیش روی خود را با دقت بیشتری بررسی کند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato