چین توافق اخیر خود با آمریکا در حوزه امنیت سایبری را نقض کرده است

چین توافق اخیر خود با آمریکا در حوزه امنیت سایبری را نقض کرده است

ماه گذشته میلادی، اباما رئیس جمهور آمریکا توافقی تاریخی را با ژی جینگپی رئیس جمهور چین به امضا رساند که به موجب آن «هیچیک از دو کشور طرف قرارداد دست به سرقت سایبری دارای های معنوی خود نخواهند زد یا اینکه دانسته از این نوع حملات پشتیبانی نمی کنند.»

کمتر از یک ماه بعد، شرکتی به نام Crowdstrike که در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارد با تشخیص ۱۳ اقدام مختلف از جانب گروه هایی که به باور این شرکت با دولت چین در ارتباط هستند، اعلام نمود که این کشور مفاد توافق به عمل آمده را زیر پا گذاشته است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در اغلب موارد، از اقدامات صورت گرفته تحت عنوان ادامه فعالیت هایی یاد شده که Crowdstrike و دیگر شرکت ها گزارش داده بودند و از آن جمله می توان به فعالیت های گروه بدنام Deep Panda اشاره نمود.

با این همه تشخیص حملات پشتیبانی شده توسط دولت از حملات پیشرفته ای که از سوی بخش خصوصی صورت گرفته امری بسیار دشوار است و این مساله خصوصا در چین با سختی هایی روبروست چراکه تشخیص گروه های دولتی از غیر دولتی مشکل است.

گزارش Crowdstrike همچنین روی اهداف متعلق به بخش خصوصی تعلق دارد چراکه توافق صورت گرفته میان مقامات چین و آمریکا عمدتا به جاسوسی اقتصادی مربوط می شود. این گزارش همچنین چین را ملزم کرده تا مرز میان جاسوسی امنیتی ملی و جاسوسی با اهداف تجاری را مشخص نماید.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato