اسنپدراگون ۸۲۰ با نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری سامسونگ به تولید خواهد رسید

اسنپدراگون ۸۲۰ با نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری سامسونگ به تولید خواهد رسید

تا به امروز به دفعات شنیده ایم که چیپست پرچمدار بعدی کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۲۰ قرار است در خطوط تولید سامسونگ و با فناوری ۱۴ نانومتری که در انحصار این شرکت قرار دارد به تولید برسد. البته پیش از این شایعات دیگری نیز وجود داشتند که از تولید این چیپست با فناوری ۱۰ نانومتری خبر می دادند اما هر چه که زمان سپری می شود به حقیقت پیوستن چنین موضوعی محال تر جلوه نموده و احتمالاً در اسنپدراگون ۸۳۰ شاهد آن خواهیم بود.

در همین راستا امروز اشتراک یکی از منابع نزدیک به کوالکام در شبکه ی اجتماعی Weibo که قبلاً جزئیات دقیق و متعددی را در رابطه با برترین چیپ آتی این شرکت به بیرون درز داده اعلام نموده اسنپدراگون ۸۲۰ بر اساس نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری خطوط تولید کارخانجات کره ای ها ساخته خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنی است که چیپست هایی همچون اگزینوس ۷۴۲۰ و A9 آیفون ۶اس همگی بوسیله نسل اول فناوری ۱۴ نانومتری و بر اساس فرآیندی با نام LPE یا Low Power Enhanced تولید شده اند و این در حالیست که در نسل دوم فرآیند دیگری با نام Laser-Produced Plasma یا LPP جایگزین خواهد شد.

طی فرآیند مذکور یا همان LPP کارایی چیپست بالاتر رفته و بازهم ابعادش کاهش می یابد، منبع خبر می افزاید سامسونگ هنوز برای تکمیل راهکار یاد شده نیازمند قدری زمان بوده و به همین علت است که روند ارائه ی رسمی اسنپدراگون ۸۲۰ قدری طولانی شده.

بر طبق تفاسیری که صورت پذیرفته شواهد نشان می دهند کوالکام از اتفاقاتی که در مورد اسنپدراگون ۸۱۰ رخ داد درس هایی مهم گرفته و بنا ندارد اشتباهات پیشین را تکرار نماید و می خواهد یکبار دیگر بهترین چیپست موبایلی ممکن را به دست تولید کنندگان تلفن های هوشمند برساند. نظر شما در این رابطه چیست و فکر می کنید اسنپدراگون ۸۲۰ می تواند ناکامی های نسل پیشین خود را جبران کرده و مجدداً شرکت سازنده اش را به اوج باز گرداند یا خیر؟

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato