عرضه چیپست Nuclun 2 ال جی تا نیمه اول سال ۲۰۱۶ به تاخیر افتاد

عرضه چیپست Nuclun 2 ال جی تا نیمه اول سال ۲۰۱۶ به تاخیر افتاد

تلفن هوشمند G3 Screen یک نسخه بزرگتر از پرچمداران پیشین LG به شمار می رفت که سال گذشته معرفی شد و از چیپست های Nuclun طراحی شده توسط همین شرکت کره ای بهره می برد.

این چیپست اما به دلیل ایجاد گرمای بیش از حد، توانایی ارائه عملکرد چندان بالایی نداشت و برخی منابع، فناوری آن را از نمونه های مشابه ساخت چین یک نسل عقب تر می دانستند.

این موضوع در نهایت به عدم استقبال از نخستین تلفن هوشمند مجهز به چیپست LG منجر شد و سازنده را وادار کرد قیمت این محصول را چندین بار کاهش دهد.

مدتی پیش اما مشخص شد شرکت کره ای قصد دارد نسل دوم چیپست خود را توسعه دهد و پس از آن نیز بنچمارکی به اینترنت راه یافت که نشان می داد نسل دوم چیپست LG، از اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ قوی تر است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اکنون اما خبر می رسد که Nuclun 2 تا سال ۲۰۱۶ عرضه نخواهد شد، البته این بار دیگر مشکل از ایجاد گرمای بیش از حد سرچشمه نمی گیرد و تاخیر دلیل دیگری دارد که کاربران از آن استقبال خواهند کرد.

LG قصد دارد چیپست تازه را به چیپ مودم XMM 7360 اینتل مجهز کند که از نوع LTE-A به شمار می رود و در تئوری قادر است سرعت دانلود Cat.10 برابر با ۴۵۰ مگابیت در ثانیه را برای کاربر فراهم آورد.

این چیپ از طیف های FDD و TDD، فناوری VoLTE و قابلیت دو سیم کارت پشتیبانی می کند اما سازنده کره ای لازم است برای آماده شدن آن، مدت بیشتری را منتظر بماند.

از دیگر خصوصیات Nuclun 2 نیز لازم است به ۴ هسته Cortex-A72 با سرعت ۲.۱ گیگاهرتز و ۴ هسته Cortex-A53 دیگر با سرعت ۱.۵ گیگاهرتز اشاره کنیم.

Nuclun 2 قرار است توسط TSMC و با فناوری ۱۶ نانومتری به تولید برسد. در مورد زمان عرضه این قطعه نیز نیمه اول سال ۲۰۱۶ پیشبینی شده است، زمانی که باید تا رسیدن آن منتظر بمانیم تا مشخص شود LG این بار توانسته در زمینه طراحی چیپست موفق عمل کند یا خیر.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato