همه چیز درباره آیفون 13
پیش بینی KGI Securities از میزان فروش محصولات اپل در فصل مالی پیش رو منتشر شد

پیش بینی KGI Securities از میزان فروش محصولات اپل در فصل مالی پیش رو منتشر شد

تحلیل گر برجسته و شناخته شده ی کمپانی KGI Securities یعنی Ming-Chi Kuo امروز پیش بینی خود از میزان فروش آیفون، آیپد، مک و اپل واچ را طی سه ماهه پیش رو منتشر کرده است. برای آگاهی از جزئیات برآیند صورت پذیرفته در ادامه ی مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در یادداشت منتشر شده از جانب Kuo که یک نسخه از آن نیز به دست وبسایت MacRumors‌ رسیده، آمده که احتمال می رود فروش آیفون در آینده ای نزدیک با تنزل روبرو شده و حتی در سه ماهه اول ۲۰۱۶ میزان تقاضا برای آن نسبت به بازه ی زمانی مشابه سال گذشته کاهش یابد. در بخشی از یادداشت می خوانیم:

حدس ما بر این است که در سه ماهه سوم ۲۰۱۵، فروش آیفون رشد فصلی ۲.۱ درصدی و رشد سالانه ای ۲۳.۶ درصدی داشته و ۴۸.۵ میلیون دستگاه از این اسمارت فون به فروش رفته که ۲۰ تا ۲۲ میلیون عدد از آنها از نسل آیفون ۶ اس بوده اند. گمان می رود رشد سالانه ی مناسب، ناشی از انتخاب چین به عنوان یکی از اولین بازارها برای عرضه ی دیوایس باشد و همین امر منجر شده که اعداد و ارقامی بهتر نسبت به سه ماهه سوم ۲۰۱۴ به ثبت برسد (در سومین فصل مالی ۲۰۱۴، ۱۴ الی ۱۵ میلیون آیفون ۶ فروش رفته بود).

البته از سوی دیگر انتظار نداریم کماکان تقاضاها برای آیفون ۶ اس به همین شدت باقی بمانند و ممکن است در سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۵ یا سه ماهه اول ۲۰۱۶ شاهد افت فروشی سالانه باشیم. تجزیه و تحلیل ها نشان می دهند شاید اسمارت فون اهالی کوپرتینو اولین کاهش تقاضای سالانه خود را در نخستین فصل مالی ۲۰۱۶ تجربه کند.

ضمناً آقای Kuo پیش بینی کرده در سه ماهه نخست سال آتی ۱۴.۵ الی ۱۵.۵ میلیون آیپد و ۵.۴ الی ۵.۶ میلیون مک توسط افراد در سراسر جهان خریداری شود.

این تحلیل گر انتظار دارد کاربران در سه ماهه اول ۲۰۱۶ اقدام به تهیه ۲ میلیون آیپد پرو بکنند و قیمت بالاتر این محصول سبب گردد کاهش فروش ۱۶ درصدی سایر آیپدها چندان مشهود نباشد.

در رابطه با کامپیوترهای مک هم گفته شده علیرغم افول بازار PC‌ کماکان وضعیت اپل نسبت به سایر رقبای حاضر در این عرصه چندان بد نخواهد بود. مک بوک پروی ۱۳.۳ اینچی همچنان محبوب ترین نوت بوک برند ساکن کوپرتینو محسوب خواهد شد و پس از آن جایگاه بعدی به مک بوک ۱۲ اینچی می رسد؛ در سمت دیگر ماجرا ۵۰ الی ۶۰ درصد از آی مک های فروش رفته در سه ماهه اول ۲۰۱۶ نیز شامل نمونه های دارای نمایشگر ۴K و ۵K خواهند بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato