به نظر می رسد گوگل هم در حال آماده کردن چیپست اختصاصی خود باشد

به نظر می رسد گوگل هم در حال آماده کردن چیپست اختصاصی خود باشد

جدیدترین تبلت گوگل Pixel C نام دارد که در ساخت آن، چیپست Tegra X1 انویدیا در کنار واحد پردازش گرافیکی Maxwell مورد استفاده قرار گرفته است.

هرچند این محصول از نظر قدرت پردازش کمبودی ندارد، اما برای موفقیت لازم است از سد رقبای توانمندی مثل iPad Pro اپل عبور کند، محصولی که چیپست آن توسط خود سازنده طراحی شده و از هماهنگی بالایی بین سخت افزار و نرم افزار خود بهره می برد.

بر همین اساس عجیب نیست اگر بشنویم گوگل هم مثل اپل و دیگران، تصمیم دارد طراحی چیپست های اختصاصی مورد نیاز برای محصولات خود را آغاز کند.

مبنای این گمانه زنی آگهی استخدامی است که تیم سازنده تبلت Pixel C منتشر کرده تا یک «معمار چیپ مالتی مدیا» را به خدمت خود درآورد.

هرچند تجارب چنین فردی در هر حال برای توسعه ابزارهای موبایل سودمند خواهد بود، اما بر اساس توضیحات موجود در آگهی، می توان گفت شرکت ساکن مانتین ویو اهداف جدی تری در سر می پروراند.

در آگهی مورد بحث اشاره شده فرد مورد نظر باید توانایی های مختلفی در این زمینه داشته باشد، از جمله پیشنهاد معماری چیپ بر اساس خصوصیات محصول، طراحی پروتوتایپ (نمونه اولیه) در FPGA یا شبیه ساز، ارزیابی عملکرد الگوریتم های مختلف و هدایت روند توسعه یک چیپ تا رسیدن به محصول نهایی.

ساندار پیچای مدیر عامل گوگل پیشتر تبلت Pixel C را نخستین محصولی نامیده بود که از ابتدا تا انتها توسط این شرکت طراحی شده و حالا اگر این گمانه زنی به حقیقت بپیوندد، شرکت ساکن مانتین ویو می تواند یک قدم دیگر نیز خود را به استقلال هرچه بیشتر از سازندگان دیگر نزدیک نماید.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato