سامسونگ ۳۰ درصد از نیروی کار خود را تا پایان سال ۲۰۱۵ اخراج می کند

سامسونگ ۳۰ درصد از نیروی کار خود را تا پایان سال ۲۰۱۵ اخراج می کند

در سال جاری سامسونگ تمام تلاش خود را به کار بست تا بتواند بالاخره موبایل هایی که از طراحی مناسب بهره می بردند و باب میل خریداران بودند را طراحی کرده و به بازارهای جهانی ارسال کند. این سازنده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ توانست پس از هفت دوره مالی سه ماهه، افزایش سود دهی را شاهد باشد.

اما روز گذشته نشریه The Korea Times اخبار تازه ای را منتشر نمود. این نشریه خبر می دهد که شرکت سامسونگ تصمیم دارد تا پایان سال میلادی، تقریبا یک سوم از نیروی کار خود را اخراج نماید تا در نهایت قادر به کاهش هزینه هایش گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

یکی از مقامات رسمی سامسونگ به The Korea Times گفته: «اکنون اولویت اول این شرکت، کاهش هزینه هایش است. در حال حاضر به کارکنانی که از عملکرد متوسطی برخوردار هستند گفته می شود که بهتر است خودشان به فکر شغل دیگری باشند و از کمپانی بروند.»

اولین بار نیست که کارمندان سامسونگ در سال ۲۰۱۵، با اخراج شدن برخی همکاران خود رو به رو می گردند. ماه گذشته و روزی که اپل از آیفون های تازه اش پرده برداشت، سامسونگ خبر داد که حدود ۱۰ هزار نفر از کارکنانش را اخراج خواهد کرد.

این بار اما داستان اندکی متفاوت است و به طبق گزارش منبع یاد شده، شرکت کره ای تصمیم به اخراج ۳۰ درصد از نیروی کار خود گرفته. گفته می شود این افراد از بخش های مالی، منابع انسانی و بازاریابی انتخاب خواهند شد.

یکی از منابع داخلی سامسونگ به The Korea Times می گوید: «افرادی که کارایی لازم را ندارند و کارمندانی که بالای ۵۰ سال سن می کنند و در این مدت نتوانسته اند ارتقا شغلی مناسبی به دست آورند، از اولین کارکنانی خواهند بود که اخراج می شوند.»

لازم به ذکر است که خود سامسونگ الکترونیکس در مورد این مسئله، از نظر دادن امتناع ورزیده است.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato