مایکروسافت و استفاده از اسنپدراگون ۸۲۰ برای پرچمداران سال ۲۰۱۶

کاربران ویندوز فون مدت ها در انتظار تلفن های هوشمند جدید و پرچمدار بودند تا در نهایت مایکروسافت، از خانواده لومیا ۹۵۰ پرده برداشت. اکنون ولی به نظر می رسد که اهالی ردموند قصد ندارند اجازه دهند که این اتفاق یک بار دیگر نیز تکرار شود و می خواهند چرخه منظمی به ارائه موبایل های پرچمدار خود ببخشند.

بر همین اساس امروز شایعه ای تازه در فضای مجازی و وب سایت های پوشش دهنده اخبار مرتبط با مایکروسافت و ویندوز به گوش می رسد که بر اساس آن، گفته شده شرکت مورد بحث تصمیم دارد نمونه های جدید از پرچمدارانش را در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ و البته با اسنپدراگون ۸۲۰ به بازار عرضه کند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

چیپست مجتمع اسنپدراگون ۸۲۰ از پردازنده ای ۱۴ نانومتری با ۴ هسته سفارشی شده Kryo و همینطور پردازشگر گرافیکی آدرنو ۵۳۰ بهره می برد.

این پردازشگر گرافیکی از نسل قبلی خود موسوم به آدرنو ۴۳۰ که در اسنپدراگون ۸۱۰ به کار گرفته شده بود، عملکردی ۴۰ درصد سریع تر دارد. در این میان گفته شده که مایکروسافت تصمیم دارد از همان تکنولوژی خنک کننده ای که پیش از این در لومیا ۹۵۰ XL به کار برده استفاده کند. بر همین اساس اگر حتی باز هم چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ مانند ۸۱۰ از مشکلاتی برخوردار باشد، مایکروسافت می تواند با ارائه راهکار خانگی خود، ایرادات مربوط به ایجاد حرارت بیش از اندازه را تا حد زیادی حل کند.

در کنار این ها، خبری از سرفس فون [Surface Phone] نیز به گوش رسیده که بر اساس آن، به نظر می رسد مایکروسافت تصمیم دارد به جای تمرکز بر سخت افزار قدرتمند، در پی تولید موبایلی باشد که بهره وری و کارایی کاربران را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

اکنون گمانه زنی می شود که سرفس فون از اپلیکیشن های مبتنی بر Win32 پشتیبانی به عمل آورده و همچنین دارای نوع بهینه شده ای از قابلیت پیوستگی [Continuum] باشد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟