تولید کنندگان شخص ثالث ظرف یک سال آینده ساخت کامپیوترهای دارای ویندوز ۷ را متوقف می کنند

تولید کنندگان شخص ثالث ظرف یک سال آینده ساخت کامپیوترهای دارای ویندوز ۷ را متوقف می کنند

اگر می خواهید کامپیوتری تازه خریداری کنید که به صورت پیش فرض نسخه ای قانونی از ویندوز ۷ روی آن نصب باشد بهتر است هر چه سریعتر این تصمیم خود را عملی کنید، زیرا بر اساس به روز رسانی که مایکروسافت در جدول دوره ی حیات سیستم عامل هایش صورت داده دستگاه های مبتنی بر پلتفرم یاد شده تنها تا تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ مصادف با ۹ آبان ماه ۱۳۹۵ تولید و عرضه خواهند شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ناگفته نماند که کمپانی ردموندی به صورت معمول می بایست مدتی پیش از تولید محصولات دارای ویندوز ۷ جلوگیری می کرد، چونکه در شرایط عادی دو سال پس از از راه رسیدن یک نسخه ی جدید ویندوز دیگر دیوایسی بر مبنای نسخه ی پیشین ساخته و ارائه نمی گردد.

اما با توجه به وضعیتی که ویندوز ۸.۱ پیدا کرد و عدم محبوبیتی که نسبت به آن در میان کاربران پدید آمد مایکروسافت ترجیح داد کماکان تولید کنندگان شخص ثالث به ساخت محصولات خود با ویندوز ۷ ادامه دهند. البته در زمان حاضر تنها می توانید کامپیوترهای شخصی مبتنی بر سیستم عامل مذکور را خریداری کنید و هیچ نسخه ای از آن برای خرید مستقل در بازار موجود نیست یا به زبان ساده تر قادر نخواهید بود دیسک فیزیکی یا لایسنس ویندوز ۷ را در بازارهای روز دنیا تهیه نمایید.

ضمناً اگر پس از خواندن این خبر برنامه ریزی کرده اید تا دستگاهی دارای ویندوز سون خریداری و برای بازه ای طولانی از آن بهره بگیرید خبر خوب برای شما اینکه پشتیبانی از این سیستم عامل تا چهاردهم ژانویه ۲۰۲۰ یعنی چیزی در حدود ۴ سال دیگر ادامه خواهد یافت و کماکان وصله ها و به روز رسانی های امنیتی برایش عرضه خواهد شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato