جدیدترین وصله امنیتی اندروید ۲ آسیب پذیری مهم را رفع می کند

جدیدترین وصله امنیتی اندروید ۲ آسیب پذیری مهم را رفع می کند

اندروید امروز برای رفع ۲۳ آسیب پذیری (شامل ۲ مورد حیاتی) یک وصله امنیتی دریافت خواهد کرد. عمده ترین این آسیب پذیری ها موجب می شود اجرای کد از راه دور روی ابزارهای اندرویدی از طریق ایمیل، مرور وب یا پیام MMS امکان پذیر باشد.

این موارد آسیب پذیری هایی هستند که توسط گروه های امنیتی مختلف مثل Keen Team، System Security Lab، Trend Micro و تیم امنیتی داخلی گوگل کشف و گزارش شده اند. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گوگل از مدتی پیش اعلام کرده تصمیم دارد هر ماه یک وصله برای رفع مشکلات امنیتی اندروید ارائه کند که این بروزرسانی چهارمین مورد آن و دومین برای نسخه مارشملو به شمار می رود.

از سوی دیگر اپل هم کمتر از ۳۰ روز پس از عرضه نسخه ۹.۰.۲ iOS یک بروزرسانی برای رفع ۴۹ آسیب پذیری مختلف (از جمله یک مورد مربوط به حمله از طریق کرنل سیستم عامل) ارائه کرده است.

همه این موارد در تئوری آسیب پذیری های خطرناکی به حساب می آیند، اما کشف سریع آنها توسط گروه های امنیتی، موجب می شود مشکل پیش از آسیب رسیدن به کاربران مرتفع گردد.

اما گوگل این وصله ها را برای ابزارهای سری نکسوس ارائه می کند و سوال اساسی اینجاست که چنین آسیب پذیری هایی چه زمانی برای کاربران محصولات دیگر پلتفرم اندروید رفع خواهند شد.

سامسونگ هم پس از گوگل اعلام کرد از این به بعد بروزرسانی های امنیتی ماهانه را برای محصولات سری Galaxy S، Note و Tab ارائه می کند و ال جی نیز در کنفرانس Black Hat امسال از تصمیم مشابه خود پرده برداشت.

سازندگان دیگری مثل HTC و سونی اما تنها برای رفع موارد بسیار حیاتی مثل Stagefright بروزرسانی ارائه کرده اند و به نظر نمی رسد تصمیمی برای رفع ماهانه آسیب پذیری ها داشته باشند (یکی از مقامات HTC حتی اعلام کرده انجام چنین کاری امکان پذیر نیست).

اگر کاربر نسخه مارشملو هستید می توانید برای بررسی دریافت وصله های یاد شده، به بخش Android Security Patch Level در منوی تنظیمات مراجعه نمایید. اگر تاریخ ثبت شده در این قسمت ۱ نوامبر بود، به این معنی است که چهارمین وصله امنیتی اندروید (آخرین مورد ارائه شده) را دریافت کرده اید.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato