پردازنده زیستی سامسونگ از ضربان قلب شما به عنوان گذرواژه استفاده می کند

پردازنده زیستی سامسونگ از ضربان قلب شما به عنوان گذرواژه استفاده می کند

همان طور که در یکی از خبرهای هفته گذشته برایتان توضیح دادیم، سامسونگ به تازگی از «پردازشگر زیستی» خود رونمایی کرده که می تواند نوار قلب کاربر را ثبت کند. البته همه کار این فناوری پایش ضربان قلب نیست، بلکه قادر است بر اساس تعداد و نوع تپش ها، کاربران متفاوت را نیز از هم تمیز دهد.

پردازشگر زیستی مورد بحث، حافظه فلش درونی و بلوتوث نیز دارد که برای اتصال به موبایل و دیگر دیوایس ها مورد استفاده قرار می گیرند. تنها ایرادی که می توان به آن وارد کرد این است که گجت حاوی این چیپ باید حتما در نزدیکی قلب به پوست وصل شود.

شرکت کره ای یاد شده همچنین بسته S-Patch را نیز رونمایی کرده که از پردازشگر زیستی با قیمت زیر ۲۰۰ دلار تشکیل شده. اما هنوز معلوم نیست چه زمانی و با چه شرایطی می توان آن را خریداری نمود. یکی از چشم اندازهای سامسونگ در ادامه تولید چیپ یاد شده، کوچک تر شدن اندازه و افزایش عمر باتری آن است.

همان طور که اشاره کردیم، پردازنده جدید سامسونگ توان تشخیص فردی که از آن استفاده می کند را دارد و همین امر موجب شده بتوان از آن به عنوان کلید دیجیتال برای گشودن درب خانه یا ماشین استفاده کرد. همچنین به صورت خودکار اطلاعات شخصی کاربر را روی ابزار الکترونیک او دانلود و کارش را آسان می کند.

این فناوری برای نمایش توانایی های خود هنوز محدودیت هایی دارد، اما بدون شک می توان به عنوان ایجادکننده تحولی عظیم در حوزه ابزارهای پوشیدنی از آن نام برد.

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato