آپدیت جدید اکس باکس وان، کینکت را از رابط کاربری حذف می کند

آپدیت جدید اکس باکس وان، کینکت را از رابط کاربری حذف می کند

بی انصافی است اگر بگوییم مایکروسافت هنوز هم به کینکت پایبند است و آن را بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم اکس باکس می داند. در آپدیت جدیدی که امروز برای کنسول ارائه می شود، کاربران اکس باکس وان (با کینکت) دیگر نمی توانند با استفاده از حرکات دست خود در داشبورد گشت و گذار کنند.

یکی از مشخصه های اصلی رابط کاربری کنونی اکس باکس وان، تعامل بالای آن با فرامین حرکتی کینکت است. اگر دوربین مذکور را خریده باشید، می توانید دست خود را بالا گرفته و به هر جای کنسول که می خواهید سر بزنید، آن هم بدون اینکه حتی کنترلر کلاسیک کنسول را در دست داشته باشید.

اما به هر حال، تغییرات جدید و سرعت بیشتر داشبورد، هزینه هایی هم در پی داشته است. براساس گفته های مایک یابرا، تعداد بسیار اندکی از کاربران اکس باکس وان، ویژگی مطرح شده را مورد استفاده قرار می دادند، بنابراین لزومی به نگه داشتن آن روی رابط کاربری جدید نیست.

یابرا می گوید اگر کاربران بخواهند این ویژگی دوباره اضافه شود، امکان کار کردن روی آن وجود دارد اما در حال حاضر، تیم اکس باکس اولویت های دیگری دارد. شایان ذکر است که آپدیت جدید همانند گذشته، به طور کامل از فرامین صوتی پیروی می کند و از این بابت، کاربران اکس باکس وان نگرانی نخواهند داشت.

ویجیاتو

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato