به گفته محققان کره ای، سامسونگ بیشترین تعداد پتنت برای دستگاه های پوشیدنی را به ثبت رسانده است

به گفته محققان کره ای، سامسونگ بیشترین تعداد پتنت برای دستگاه های پوشیدنی را به ثبت رسانده است

بنابر گزارش منتشر شده از سوی انستیتوی تکنولوژی الکترونیکی کره (KETI)، سازمانی تحقیقاتی وابسته به دولت کره، با توجه به سرویس جستجوی Thomas Reuters از بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴، چیزی حدود ۶۴۵۰۲ پتنت در حوزه وسائل پوشیدنی به ثبت رسیده است و ۳۰ شرکت اول در ارائه پتنت، با ۸.۵۳۰ پتنت، ۱۳.۲ درصد از این تعداد را به خود اختصاص داده اند.

کمپانی سامسونگ در این بازه زمانی، ۶۰۰ پتنت ثبت کرده و این آن ها را به بیش ترین کمپانی ارائه دهنده پتنت تبدیل می کند.کمپانی هلندی فیلیپس و پاناسونیک ژاپنی نیز در به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار می گیرند. به گزارش KETI، ال جی اکترونیکس و کنون نیز با بیش از ۴۰۰ پتنت، در رده چهارم و پنجم قرار می گیرند. در همین گزارش آمده که سونی در رتبه هشتم و مایکروسافت و کوالکام در رتبه های نوزده و بیستم قرار دارند.

اگر بخواهیم به صورت کشوری به موضوع نگاه کنیم، کشور ژاپن با ارائه ۱۷۸۱۳، بیش ترین تعداد پتنت در زمینه دستگاه های پوشیدنی را به ثبت رسانده که ۲۷.۶ درصد کل پتنت های ثبت شده در بازه زمانی مذکور را شامل می شوند. ایالات متحده با ۱۴۵۱۰ (۲۲.۵ درصد)، چین با ۱۴۴۲۳ پتنت (۲۲.۴ درصد) و کره جنوبی با ۵۰۳۶ پتنت (۹.۴ درصد) پشت سر کشور خورشید تابان قرار می گیرند. اروپا هم به طور کل با ثبت ۴۱۱۵ پتنت، ۶.۴ درصد از این تعداد را به خود اختصاص داده است.

تعداد پتنت های ثبت شده برای دستگاه های پوشیدنی از سال ۲۰۱۲ تا به امروز، رشدی قابل توجه را حکایت می کند. اگرچه سامسونگ، ال جی و ETRI بیش ترین تعداد پتنت در این زمینه را در اختیار دارند، ژاپن به تعداد زیادی کمپانی مختلف فعال در این زمینه دسترسی دارد و آمریکایی ها هم به دنبال آن هستند تا پتنت های بیش تری برای این تکنولوژی به ثبت برسانند. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که در آینده شاهد نبرد ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی بر سر این نوع از دستگاه ها خواهیم بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato