انتشار گزارشات نادرست در مورد ارتباط پلی استیشن 4 با حوادث تروریستی اخیر در پاریس

انتشار گزارشات نادرست در مورد ارتباط پلی استیشن 4 با حوادث تروریستی اخیر در پاریس

دو سه روزی است که همه نشریات و خبرگزاری ها، از فوربز گرفته تا Today Show خبری کاملا متفاوت را در مورد حملات تروریستی پاریس منتشر می کنند و از زوایه ای دیگر به این حملات نگاه می کنند: آیا رویدادهای اخیر از طریق پلی استیشن ۴ برنامه ریزی شده اند؟

جان جمبون وزیر امور داخلی بلژیک در کنفرانسی گفته بود که اعضای گروه داعش ترجیح می دهند از این پلی استیشن استفاده کنند و خبرگزاری ها بلافاصله در مطالب خود به ذکر توضیحاتی در مورد یک دستگاه PS4 پرداختند که در آپارتمان یکی از مهاجمین پیدا شده بود و همین کافی بود که خبر در میان ده ها سایت و نشریه دیگر دست به دست شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما تنها یک مشکل وجود دارد: اینکه مصاحبه آقای جمبون سه روز قبل از حوادث پاریس انجام شده است. خبرنگار فوربز که در انتشار این گزارش پیشی گرفته بود و جزئیات تازه ای را در  مورد پلی استیشن پیدا شده در آپارتمان یکی از تروریست ها مطرح کرده بود حالا تایید کرده که خبر را اشتباه متوجه شده است. از همین رو، دیگر هیچ شواهدی برای ارتباط دادن این کنسول بازی یا شرکت سونی به حوادث پاریس وجود نخواهد داشت.

آقای جامبون با در نظر داشتن پیشینه ای در حرف های خود به این کنسول اشاره کرده است. سال گذشته در استرالیا، یک پسر ۱۴ ساله پس از برقراری ارتباط با اعضای گروه داعش و دانلود نقشه ها و دستورالعمل های ساخت بمب در داخل دستگاه پلی استیشنش بازداشت شد.

اما کار او پنهان نماند و نتوانست نقشه خود را اجرایی کند و در ماه می به دو سال زندان محکوم گردید. در هر حال، خبری که پیشتر در مورد کاربرد پلی استیشن ۴ منتشر شد و به نقل محافل خبری بدل گردید، نمونه خوبی از گسترش اطلاعات نادرست در زمان بروز حوادث تلخ است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato