قابلیت تغییر عملکرد دکمه های کنترلر، به کنسول اکس باکس وان افزوده شد

قابلیت تغییر عملکرد دکمه های کنترلر، به کنسول اکس باکس وان افزوده شد

هفته گذشته، آپدیت جدید Experience برای دارندگان کنسول اکس باکس وان منتشر شد و قابلیت های متعددی با خود به ارمغان آورد. آپدیت جدید، سبب گشت که عملکرد دستگاه سریع تر و حرکت در داشبورد راحت تر شود؛ هم چنین، قابلیت Backward Compatibility نیز به دستگاه افزوده شد که به گیمرها اجازه می دهد تا بازی های اکس باکس ۳۶۰ را روی اکس باکس وان اجرا کنند.

اما در کنار همه این ها، لری هیرب، که با لقب Major Nelson نیز شناخته می شود، روز گذشته از طرف مایکروسافت اعلام کرد که گزینه های جدیدی برای تغییر کارکرد دکمه های کنترلر افزوده شده و از این پس، گیمرها می توانند آن ها را به دلخواه تغییر دهند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کنترلرهای استاندارد امروزی، این قابلیت را دارند که چیدمان عملکرد دکمه هایشان از نو طراحی شود. برای مثال، اگر از کنترلرهای پلی استیشن ژاپنی استفاده کرده باشید، می دانید که دکمه دایره به جای ضربدر، نقش «دکمه تایید» را ایفا می کند. به همین شکل، می توانید جای دکمه های A و B را در کنترلر اکس باکس وان نیز تغییر دهید.

اما کنترلر الیت ۱۵۰ دلاری مایکروسافت، قابلیت های بسیار بیش تری نیز دارد. هیرب می گوید که کاربران می توانند به طور کل، عملکرد برخی از دکمه های کنترلر را به طور کل از کار بیندازند تا از برخورد تصادفی انگشتان با آن ها، جلوگیری به عمل آید. یا برای می توان از یک دکمه یا تریگر یا پدال، برای چند عملکرد مختلف بهره برد.

elite_controller_table_ver5-rgb

گزینه تغییر عملکرد دکمه های کنترلر، در منوی تنظیمات داشبورد کنسول اکس باکس ۳۶۰ قرار داشت، اما به دلایلی نامشخص از کنسول اکس باکس وان در هنگام عرضه حدف شد. بنابراین، اضافه شدن قابلیت جدید تغییر عملکردهای دکمه کنترلر، می تواند برای آن دسته از گیمرهایی که می خواهند به شکلی متفاوت بازی کنند، خبری خوش باشد. برای مثال عده ای تمایل دارند که جای دو دکمه تریگر را با یک دیگر عوض کنند و یا به صورت واژگون (Invert) از آنالوگ کنسول استفاده کنند.

پس، از این به بعد دیگر مجبور به گشت و گذار در منوی تنظیمات هر یک از بازی ها نخواهید (البته اگر از چنین گزینه ای پشتیبانی کنند) و می توانید تنظیمات دلخواه تان را به صورت کلی روی دستگاه اعمال کنید و در تک تک بازی ها از آن لذت ببرید.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato