چرا دل قصد دارد در تبلت ها و نوت بوک های سال آینده خود از اسکنرهای اثرانگشت حرارتی استفاده کند؟

چرا دل قصد دارد در تبلت ها و نوت بوک های سال آینده خود از اسکنرهای اثرانگشت حرارتی استفاده کند؟

نوت بوک ها و تبلت های تجاری و مستحکم دل که در سال ۲۰۱۶ میلادی به بازار عرضه می شوند همراه با اسکنرهای اثرانگشت پتنت شده یک شرکت نروژی به نام NEXT Biometrics خواهند بود.

این کمپانی اعلام کرده که در نظر دارد دست کم ۱.۲ میلیون اسکنر اثر انگشت را در اختیار دل قرار دهد که برخلاف اسکنرهای اثر انگشت خازنی مورد استفاده توسط اغلب شرکت ها، برپایه تکنولوژی اسکن حرارتی کار می کنند.

این رویکرد یعنی اینکه اسکنرهای شرکت مذکور که دفتر اصلی اش هم در اسلو واقع شده اختلافات دمایی میان پستی ها و بلندی های اثرانگشت فرد را ثبت می کنند در حالی که اسکنرهای دیگر از سیگنال های مبتنی بر فرکانس های رادیویی بهره می گیرند و اختلافات این سیگنال ها میان خصوصیات انگشت را اندازه گیری می کنند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هر دوی این تکنیک های به خدمت گرفته شده در حسگرها عملکردی در مقیاس پیکسل دارند اما کمپانی NEXT مدعی است که ابعاد یک حسگر و سطح امنیت ارتباطی تنگاتنگ با هم دارند استدلالش هم این است که هرچه سطح یک حسگر وسیع تر باشد جزئیات بیشتری را از اثر انگشت کاربر دریافت می کند و هر چه تعداد نقاط تشخیصی در اثرانگشت بیشتر باشد، مبنا و پایه تشخیص نیز بهتر خواهد بود.

نکست در ادعاهای خود از حسگرهایی با ابعاد «کامل» سخن می گوید که سطحی به وسعت ۱۱.۹ در ۱۶.۹ میلیمتر معادل با ۲۰۱ میلیمتر مربع را اندازه می گیرند.

در مقابل، اسکنرهای اثرانگشت در محصولات اپل و سامسونگ محدوده ای بین ۳۰ الی ۴۵ میلیمتر مربع را پوشش می دهند. چون تکنولوژی مورد استفاده توسط این شرکت نروژی با آنچه توسط کمپانی های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد فرق دارد، فرایند تولید آن نیز بی همتاست و هزینه های کمتری را در بر دارد. در نتیجه NEXT Biometrics اعلام کرده که حسگرهای تولیدی اش با کسری از هزینه محصولات رقیب قابل تولید هستند.

قیمت و اندازه دو فاکتور کلیدی محصولات Next هستند و آنطور که Tore Etholm-Idsøe مدیرعامل این شرکت اعلام کرده تست مقایسه ای اخیری که توسط دانشگاه مادرید انجام شده عملکرد این محصول را مورد بررسی قرار داده و اعلام کرده که ابعاد عاملی کلیدی در عملکرد حسگرهاست.

وی در ادامه اینطور گفت: شرکت هایی که قصد دارند امنیت و راحتی نزدیک به صد درصد را در اختیار مشتریانشان قرار دهند نباید ابعاد اسکنرهای خود را کوچک نمایند و در عین حال لازم است که از ارائه حسگرهای سوایپی قدیمی هم خودداری نمایند.

لازم به ذکر است که حسگرهای این شرکت نروژی حدودا ۷۰ درصد در قیاس با اسکنرهای اثرانگشت شرکت های رقیب با ابعاد مشابه ارزان تر هستند و به شرکت های سازنده نوت بوک و تبلت امکان می دهند با قیمتی معقول امنیت کاربرانشان را تامین نمایند.

قرار داد Next و دل در نوامبر سال گذشته منعقد شد و قرار براین بود که استفاده از این اسکنرها در محصولات واقعی از سه ماهه آخر امسال آغاز شود. تا به امروز ۱۵۰۰۰ عدد از این حسگرها در اختیار دل قرار گرفته و در ادامه مقدار ذکر شده در قرار داد به آن تحویل داده می شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato