سونی به ادعای استفاده داعش از پلی استیشن 4 واکنش نشان داد

سونی به ادعای استفاده داعش از پلی استیشن 4 واکنش نشان داد

در هفته ای که گذشت، پاریس روزهای خون باری را پشت سر گذاشت. طی حملات تروریستی گروه داعش، ده ها نفر جان خود را از دست دادند و وحشت را پیش از فرا رسیدن سال میلادی جدید برای اروپایی ها هدیه بردند.

منشا این حملات به حومه بروکسل، پایتخت بلژیک باز می گشت و نظامیان بلژیکی طی یورش به یکی از پناهگاه های داعش، موفق به یافتن کنسول پلی استیشن ۴ شدند. پس از این اتفاق، جان جمبون، وزیر امور داخلی دولت فدرال بلژیک صراحتا اعلام کرد که کنترل ارتباطات روی پلی استیشن ۴ حتی از واتس اپ هم دشوارتر است. وی می گوید نه تنها برای سرویس های اطلاعاتی ما، بلکه برای سرویس های جهانی هم کنترل روی ارتباطات صورت پذیرفته از طریق پلی استیشن ۴ بسیار دشوار است.

تیتر اول این روزهای نشریات و رسانه ها اشاره ای هر چند کوچک به علاقمندی تروریست ها به استفاده از پلی استیشن ۴ داشت. حتی وبسایت Politico ویدیویی منتشر کرد تحت عنوان «چرا تروریست ها عاشق پلی استیشن ۴ هستند؟» و این روند ادامه یافت تا اینکه سونی بالاخره واکنشی جدی به این مسئله نشان داد.

در پاسخ به جمبون، سونی می گوید پلی استیشن ۴ ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرد اما ویژگی های ارتباطی کنسول، همانند دیگر دستگاه های مدرن است. سخنگوی این کمپانی در پاسخ به یوروگیمر گفت: «این مسئله، پتانسیل مورد سوء استفاده قرار گرفتن دستگاه را بالا می برد. با این حال، ما مسئولیت خود را برای حفاظت از کاربران شدیدا جدی می گیریم و مصریم که فعالیت های توهین آمیز، مشکوک و غیر قانونی را گزارش کنیم.»

براساس این ادعا، سونی هرگاه متوجه اتفاقی غیر طبیعی شود، سریعا مسئولین مربوط به ماجرا را از این ارتباطات مطلع خواهد کرد. پرسش اینجاست که آیا به عنوان یک کمپانی سرگرمی، سونی می تواند کنترلی کامل روی فعالیت های تروریستی داعش و دیگر گروه ها داشته باشد؟

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato