قابلیت اجرای بازی های پلی استیشن 2 به کنسول پلی استیشن 4 افزوده شد

قابلیت اجرای بازی های پلی استیشن 2 به کنسول پلی استیشن 4 افزوده شد

تقریبا یک سال پیش، شرکت سونی به توسعه دهندگام اعلام کرد که بزودی نوعی امولاتور یا شبیه ساز برای بازی های پلی استیشن ۱ و پلی استیشن ۲ روی کنسول نسل هشتمی این کمپانی عرضه خواهد، اما بعد از آن، دیگر خبری در این باره نشنیدیم.

اما حالا به نظر می رسد که سونی بالاخره توانسته شبیه ساز بازی های پلی استیشن ۲ را روی پلی استیشن ۴ راه اندازی کند. بخش دیجیتال فاندری وب سایت یوروگیمر، به تازگی توانسته به باندل بازی های کلاسیک Star Wars: Battlefront دست یابد و اعلام کرد که سه بازی قدیمی جنگ های ستاره ای، که روی پلی استیشن ۲ عرضه شده بودند، از طریق شبیه ساز روی پلی استیشن ۴ اجرا می شوند.

در همین حین، کمپانی سونی نیز وجود چنین شبیه سازی را تایید کرد اما اطلاعات بیش تری درباره آن در اختیارمان نگذاشت. سونی تنها اعلام نمود که آن ها مشغول کار روی ارائه بازی های قدیمی پلی استیشن ۲ روی پلی استیشن ۴ هستند و مشخص نیست که چه زمانی این امکان به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

بنابر گزارش دیجیتال فاندری، شبیه ساز مورد بحث، تا حدی گرافیک را افزایش می دهد اما این امکان برای بازی های دو بعدی اصلا مناسب نیست. اما به لطف روزولوشن بالاتر، کیفیت تصویر بازی های سه بعدی تا حدی چشمگیر افزایش می یابد. دیجیتال فاندری می گوید که شبیه ساز، با قرار دادن نوار مشکلی در بالا و پایین صفحه، رزولوشن ۱۰۸۰p را به ارمغان می آورد و به تبع همین مسئله، تعداد پیکسل ها تا ۴ برابر افزایش می یابند.

در پایین می توانید ویدیوی منتشر شده از سوی دیجیتال فاندری را مشاهده کنید:

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato