ارزان ترین نمونه از خودروی Model X تسلا ۸۰ هزار دلار قیمت دارد

استفاده کنندگان از خودروهای تسلا برای مدتی طولانی رویای سوار شدن بر یک تسلای بزرگ اندام را در سر می پروراندند. در سال ۲۰۱۳ ایلان ماسک کاربران را با مدل X آشنا کرد و حدود دو ماه قبل، طرح نهایی شده آن را به شکل رسمی معرفی نمود.

مدل X را نمی توان یک SUV (شاسی بلند) دانست چرا که در واقع این خودرو، یک کراس اُور است که بین خودروهای سدان و شاسی بلند دسته بندی می شود اما در هر حال، از تکنولوژی های بسیار پیشرفته تری نسبت به همرده هایش بهره می گیرد.

اما خبر تازه اینکه امروز، برخی کاربران قادر شده اند برای اولین بار سفارش خود را برای این محصول به ثبت برسانند. افراد علاقمند می توانند از بین سه مدل، نمونه مورد نظر خود را برگزیده، رنگ و همچنین سایر آپشن های مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس در انتظار تماس تسلا برای تحویل اتومبیلشان باشند در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶ باشند.

قیمت مدل اکس، از ۸۰ هزار دلار آغاز می گردد و برای دریافت پیشرفته ترین مدل آن، باید رقمی بیش از ۱۰۰ هزار دلار پرداخت نمایید. اکنون سه مدلی که از این خودرو در دسترس هستند با نام های ۷۰D، ۹۰D و P90D دسته بندی می شوند که اشاره به ظرفیت باتری و همچنین کارایی موتور آنها دارد. در نمونه P90D که بهترین نسخه از Model X است، خودروی مورد بحث می تواند در ۳.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. همچنین لازم به ذکر است که در هر سه مدل، نیروی محرک به هر چهار چرخ منتقل خواهند شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟