مایکروسافت از احتمال اجرای بازی های اکس باکس اصلی، روی اکس باکس وان می گوید

مایکروسافت از احتمال اجرای بازی های اکس باکس اصلی، روی اکس باکس وان می گوید

کمپانی مایکروسافت تا به حال چندین بار درباره احتمال وجود قابلیت Backward Compatibility برای عناوین نخستین کنسول اکس باکس سخن گفته است؛ قابلیتی که فعلا به کاربران کنسول نسل هشتمی مایکروسافت اجازه می دهد تا به اجرای بازی های اکس باکس ۳۶۰ بپردازند.

اما حالا نوبت به مایک ایبارا، مدیر بخش مهندسی اکس باکس، رسیده که نظر خود درباره این مسئله را مطرح کند. ایبارا می گوید که تیم اکس باکس، هنوز در پی ایجاد این قابلیت نیست و فعلا تمرکز خود را روی اجرای بازی های اکس باکس ۳۶۰ معطوف کرده است. ایبارا می گوید که ساخت قابلیت Backward Compatibility به شدت چالش برانگیز بوده است و هم چنان نیز باید روی آن کار شود.

اما با این حال، مایک ایبارا می گوید که بازگشت به گذشته و ساخت قابلیتی مشابه برای کنسول اکس باکس وان اصلی، مطمئنا چالش زیادی برای تیم ایجاد خواهد کرد و آن ها از چنین موضوعی استقبال می کنند. با این همه، وی هیچ خبری را رسما تایید نکرد و صرفا گفت که «هیچ چیز غیرممکن نیست.»

ویژگی Backward Compatibility اوایل ماه جاری میلادی و در کنار آپدیت جدید داشبورد کنسول اکس باکس وان عرضه شد. در حال حاضر، حدود ۱۰۰ بازی اکس باکس ۳۶۰ روی اکس باکس وان قابل اجرا هستند و بزودی، بازی های بیش تری به این لیست افزوده می شود.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato