همه چیز درباره آیفون 13
از طریق این اپلیکیشن سیگنال های Wi-Fi پیرامون خود را ببینید

از طریق این اپلیکیشن سیگنال های Wi-Fi پیرامون خود را ببینید

امواج رادیویی به لطف روترهای Wi-Fi، دکل های مخابراتی، ماهواره های پشتیبان تکنولوژی GPS و حتی بلوتوث در گجت ها، همواره در حال برخورد بر بدن ماست. البته نکته مثبت داستان اینجاست که ما نمی توانیم با چشم غیر مسلح، امواج یاد شده را ببینیم و همین موضوع باعث می شود تا گاهی اهمیت این سیگنال ها را فراموش کنیم.

حال اپلیکیشنی به نام Architecture of Radio برای پلتفرم نرم افزاری iOS توسعه یافته که به کاربران اجازه می دهد امواج رادیویی پیرامون خود را تماشا کنند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این اپلیکیشن تجربه ای همچون واقعیت افزوده به شما می دهد و بر اساس نقشه اتاق یا محلی که در آن، اپ مورد نظر را استفاده می کنید، امواج را هم مشاهده خواهید نمود. در نتیجه می توانید آیپد یا آیفون خود را در به هر طرف گرفته و تماشا کنید که امواج چگونه به سوی شما و دستگاه تان می آیند.

البته باید خاطر نشان کرد که توسعه دهنده اپلیکیشن مورد بحث، داده های ۷ میلیون برج مخابراتی و ۱۹ میلیون روتر وای-فای را به ثبت رسانده و آنچه در اپلیکیشن مشاهده خواهید کرد، بر اساس همان داده های وارد شده برایتان به نمایش کشیده می شوند.

در نتیجه دوربین دستگاه شما نقش موثری در تشخیص سیگنال های الکترومغناطیسی ندارد، صرفا در به تصویر کشیدن یک تجربه مشابه با واقعیت افزوده به اپ یاد شده کمک می کند. اپلیکیشن Architecture of Radio اکنون با قیمت ۲.۹۹ دلار در دسترس کاربران iOS است و گفته شده نسخه اندرویدی آن سال آینده میلادی از راه می رسد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato