پنل های AMOLED به زودی ارزان تر خواهند شد

پنل های AMOLED به زودی ارزان تر خواهند شد

در برهه کنونی، انتخاب میان OLED و LCD مساله ایست که به انتخاب و تمایل شخصی کاربران بستگی دارد اما استفاده از LCD توسط تولیدکنندگان تصمیمی است که تا حدود بسیار زیادی به هزینه هایشان باز می گردد.

حتی موتورولا هم که پیشتر ترجیح می داد از انواع OLED استفاده نماید در جدیدترین محصول خود به نام موتو اکس پیور به این نتیجه رسید که برای کاهش هزینه ها، به سراغ همان پنل های LCD برود.

به تازگی اما، خبر رسیده که سامسونگ در تلاش است تا قیمت پنل های AMOLED را تا حد ممکن پایین بیاورد و به قیمت انواع LCD نزدیک کند. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

براساس این گزارشات، این کمپانی کره ای در نظر دارد قیمت نمایشگرهای کوچک و سایز متوسط AMOLED خود را در سال ۲۰۱۶ میلادی و بعد از تکمیل کار ساخت و ساز کارخانجات تولیدی اش حدودا ۲۰ درصد پایین بیاورد.

با در نظر داشتن اینکه پنل های AMOLED این شرکت در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از انواع هم اندازه LCD گران تر هستند، پیش بینی می شود که با این اقدام، قیمت این دو محصول برابری بهتری با هم پیدا کند.

در مورد رنگ های اشباع شده نمایشگرهای OLED هم باید گفت که مشتریان یا این ویژگی را دوست دارند و یا ندارند اما، رنگ مشکی عمیق تر و مصرف کمتر باتری مسائلی هستند که هر کاربری در هر نقطه ای از دنیا از آنها استقبال خواهد کرد، به خصوص اگر سامسونگ اپل را مجاب نماید که در آیفون های تازه خود از نمایشگرهای AMOLED استفاده نماید.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato