۱۰ اصل از زندگی ثروتمندان خودساخته برای رسیدن به موفقیت مالی

تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته به هیچ وجه کار آسانی نیست. با این وجود برای کسانی که در گذشته به این هدف خود دست یافته اند، مجموعه ای از اصول و قوانین وجود داشته اند که به آنها در این راه کمک شایانی کرده اند. مفید بودن این اصول فارغ از صنعت حوزه ی فعالیت، برای موفقیت حرفه ای های خودساخته امری اثبات شده است.

به طور کلی بینشی که پشت هر موفقیتی هست، از جمله مهم ترین عواملی است که به افراد انگیزه و توان لازم برای پیگیری اهداف خود را می بخشد. پس اگر شما هم دوست دارید مثل شخصیت های موفق و خودساخته به زندگی نگاه کنید، بهتر است اصول زیر را در نظر داشته باشید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

۱- خود را به چالش بکشید

اگر از هر میلیونر خودساخته ای در مورد اهداف اولیه اش برای قدم گذاشتن در این مسیر بپرسید، احتمالاً پاسخ آنها چیزی فراتر از «پول در آوردن» خواهد بود. داستان واقعی و پشت پرده ی موفقیت بیشتر مردم این است که تصمیم گرفته اند با دنبال کردن رؤیاهایشان و رسیدن به موفقیتی که مد نظر داشته اند خود را به چالش بکشند.

۲- هیچگاه به موقعیتی که در آن قرار دارید راضی نشوید

شما در مسیر رسیدن به خواسته های خود هیچگاه نباید به موقعیتی که در آن قرار دارید راضی شوید و دست از تلاش بیشتر بکشید. هر زمان به هدفگذاری خود دست پیدا کردید، بلافاصله هدف دیگری برای خود در نظر بگیرید. هیچگاه نباید از ماندن در شرایطی خاص احساس رضایت پیدا کنید؛ همیشه باید به دنبال دستاورد های بیشتر باشید.

۳- از هر کس دیگری بیشتر مطالعه و کار کنید

هر چقدر هم که با استعداد باشید، هیچگاه موفق نخواهید شد به حداکثر توانایی های خود دست پیدا کنید، مگر آنکه از هر کس دیگری بیشتر به مطالعه و کار بپردازید. این تنها راهی است که حقیقتاً شما را به اهدافتان خواهد رساند.

۴- از اشتباهات و شکست هایتان درس بگیرید

حقیقت این است که شما در این مسیر، هم مرتکب اشتباه خواهید شد و هم شکست خواهید خورد. واکنش شما نسبت به این شکست هاست که می تواند موفقیت شما را رقم بزند. اگر با شکست مواجه شدید، خودتان را سرزنش نکنید. در عوض ببینید علت شکستتان چه بوده است. از آن درس بگیرید، فراموشش کنید و به مسیر خود ادامه دهید.

۵- هر روز مطالعه کنید

stack_of_books

در این مورد هر چقدر هم که بگوییم باز کم است. شما باید مدام در حال مطالعه باشید. هیچ وقت مطالعه و پیدا کردن موضوعات تازه برای این کار را متوقف نکنید. باید از تازه ترین تحولات صنعت خود آگاهی داشته باشید تا بتوانید خود را از روندهای جاری پیش بیاندازید.

۶- ذهن و بدن خود را سلامت نگه دارید

ورزش در کنار سلامت ذهن، مهم ترین عامل در استفاده از تمام پتانسیل شما خواهد بود. هر روز ورزش کنید، تغذیه ی مناسب، سالم و خواب کافی داشته باشید.

۷- خود را با افراد موفقی که با تفکراتشان هماهنگی دارید احاطه کنید

قرار گرفتن در جمع انسان های اشتباه می تواند یکی از بزرگ ترین عوامل هدر دهنده ی توان شما باشد. اطمینان حاصل کنید اطرافیانتان کسانی هستند که اهداف و چشم اندازهایی مشابه شما در سر دارند و از انگیزه ی لازم برای دنبال کردن اهداف خود برخوردارند و در کنار آن به موفقیت مالی هم فکر می کنند. بودن در کنار چنین افرادی به شما انگیزه می دهد و به متمرکز ماندن شما کمک می کند. از کسانی که اهمیتی به کار کردن نمی دهند بپرهیزید. کسانی که تمام وقت خود را به خوشگذرانی اختصاص می دهند برای موفقیت شما مفید نخواهند بود.

۸- به نیازمندان کمک و از عزیزان خود مراقبت کنید

Caring-for-Elderly

ما تا اینجا درباره ی مراقبت از ذهن و بدن صحبت کرده ایم، اما مراقبت از روح شما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. هیچگاه چشمتان را از دنیا و نیازمندان اطراف خود بر ندارید. مراقبت کردن از عزیزان یکی از بهترین راه های لذت بردن از موفقیت مالی است.

به کسانی که به کمک نیاز دارند کمک کنید. مؤسسات و انجمن های زیادی وجود دارند که کمک کردن به آنها نه تنها به زندگی خیلی ها امید می بخشد، بلکه چشم انداز و اخلاق کاری خود شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

۹- صداقت و شفافیت را سرلوحه ی رفتار خود قرار دهید

دروغگویی و فریبکاری در نهایت هیچگاه کسی را به جایی نمی رساند. شما باید همیشه با دیگران راستگو، رُک و شفاف باشید. این رفتار یکی از مهم ترین و نادیده گرفته شده ترین رفتارهایی است که به رسیدن شما به موفقیت بلندمدتی که همیشه انتظارش را می کشیده اید واقعاً کمک خواهد کرد.

۱۰- برای موفقیت خود، دید بلندمدت داشته باشید نه کوتاه مدت

بسیاری از افراد تنها روی موفقیت کوتاه مدت خود تمرکز می کنند و اهدافشان چیزی شبیه «فلان مقدار پول در آوردن ظرف یک سال» است. روی اهداف کوتاه مدت متمرکز نشوید، روی تصویر بزرگ زندگی خود در آینده ای بلندمدت تمرکز کنید و ببینید در آینده می خواهید کجا باشید. اینها آن اهدافی هستند که برای رسیدن به ثروتی حقیقی برای خود و خانواده تان، به شما انگیزه ی کافی می دهند.

با اینکه تبدیل شدن به میلیونری خودساخته با چالش های زیادی همراه است، اگر این اصول را در ذهن داشته باشید و از موفقیت کسانی که در گذشته به این اهداف رسیده اند درس بگیرید، به بینشی دست پیدا خواهید کرد که برای تحقق بخشیدن به اهداف مالی خود به آن نیاز خواهید داشت.

مطالب مرتبط

۶ راه برای آنکه از حجم شدید کار رها شوید

یکی از مشکلات نسبتا خوبی که ممکن است برای هر فردی رخ دهد، مشغول شدن به حجم شدیدی از کار است. وقتتان را گذاشته‌اید و تجارتی برای خودتان دست و پا کرده‌اید، و حالا مشتریان مصرانه دنبال بهره‌وری از مهارت‌های شما هستند. شاید این موضوع در نگاه اول افقی روشن و خوشحال کننده را نشان... ادامه مطلب

۵ نکته کلیدی که شرکت‌های موفق را از شرکت‌های ناموفق متمایز می‌کند

امروزه شرکت‌های جدید از همان بدو تأسیس وارد رقابت شدید با بقیه شرکت‌ها می‌شوند. آن‌ها باید از همان ابتدا خودی نشان دهند تا جلب توجه کرده و مشتری جذب کنند. با اینکه آزمون و خطا برای هر شرکت تازه تأسیسی اجتناب ناپذیر است، اما شرکت‌هایی که پس از سال‌ها همچنان با قدرت در صحنه رقابت... ادامه مطلب

مایکروسافت چگونه افراد را بدون مدرک دانشگاهی استخدام می‌کند؟

مایکروسافت برای بسیاری از جایگاه های شغلی رده پایین، شرط مدرک تحصیلی را برداشته و تمام کارجویان مشتاق را دعوت به ارسال رزومه کرد است.مدیران مایکروسافت در مصاحبه ای با سایت Business Insider در مورد دلایل چنین رویکردی صحبت کردند. به گفته آنها برداشتن شرط مدرک دانشگاهی برای جایگاه های شغلی رده پایین، به مایکروسافت... ادامه مطلب

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟