فیس بوک ابزار پیشگیری از خودکشی را در استرالیا هم راه اندازی کرد

فیس بوک ابزار پیشگیری از خودکشی را در استرالیا هم راه اندازی کرد

بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر و راحت تر از گفتگوهای رو در رو در مورد احساسات درونی خود می نویسند و حس های تلخ یا شیرین شان را با دیگران به اشتراک می گذارند. بر همین اساس، فیس بوک ابزاری طراحی نموده که از آسیب رساندن افراد به خود و اقدام به خودکشی آنها پیشگیری می نماید.

با دیجیاتو همراه باشید.

شبکه اجتماعی یاد شده این برنامه را برای نخستین بار در زمستان سال گذشته برای کاربران آمریکایی ارائه نمود و اکنون مردم استرالیا نیز می توانند از آن بهره بگیرند.

در ایالت متحده، فیس بوک با همکاری مراکز سلامت روحی و ذهنی همانند Forefront، Now Matters Now و National Suicide Prevention Lifeline برای تشخیص پست های غمگین که ممکن است به مشکل روحی و دست آخر خودکشی فرد منتهی گردند، این طرح را به مرحله اجرا درآورد و در استرالیا نیز با مراکز سلامت روانی همچون BeyondBlue و Headspace وارد همکاری شده.

سخنگوی شبکه اجتماعی مورد بحث هدف از طراحی این ابزار را حمایت از افرا آسیب پذیر و کاهش میزان خودکشی انسان ها اعلام نموده است. به واسطه این قابلیت، افراد می توانند پست های کاربران دیگر که نشان از خودکشی در خود دارند را گزارش کنند. فیس بوک گزارش ها را بررسی خواهد نمود و بر اساس میزان جدی بودن تهدیدات، به نویسنده آن پست پیشنهاد خواهد کرد تا به یک مرکز مشاوره یا دوست قابل اعتماد مراجعه و در مورد مشکلات خود حرف بزند. یا در صورت نیاز، مشاوره های نوشتاری متناسب با احوالات او را در قالب پیغامی کاملا محرمانه برای فرد موردنظر ارسال خواهد نمود.

شاید شما هم در میان دوستان خود افرادی را بشناسید که دائم پست های حزن انگیز می گذارند و از خلال نوشته هایشان می توان حدس زد تا چه اندازه غمگین و نا امید هستند. بنابراین، با وجود چنین قابلیت هایی در دنیایی که بیشتر حکم سرگرمی را برای بیشتر کاربران دارند، می توان با گزارش وخامت حال این افراد، به بهبود روحیه شان کمک کرد و دوباره به آنها امید به زندگی بخشید.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato