چیپست اسنپدراگون 820 مورد استفاده در گلکسی اس 7 عملکرد خوبی را در تست چند هسته ای از خود نشان داد

چیپست اسنپدراگون 820 مورد استفاده در گلکسی اس 7 عملکرد خوبی را در تست چند هسته ای از خود نشان داد

اوایل امسال خبر رسید مدلی از تلفن هوشمند گلکسی اس ۷ که در اختیار کاربران آمریکایی و چینی قرار می گیرد مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ خواهد بود و کاربران دیگر کشورهای دنیا مدلی را خریداری خواهند کرد که از اگزینوس ۸۸۹۰ بهره می برد.

البته این را هم باید اضافه کنیم که مدتی است سامسونگ محصولات سری گلکسی اس خود را همراه با چیپست اسنپدراگون به بازار آمریکا عرضه می کند و این اصل تنها امسال از سوی این کمپانی کره ای رعایت نشد. در واقع چون اسنپدراگون ۸۱۰ با مشکل عمده گرم شدن بیش از اندازه در حین عملکرد روبرو بود، همه مدل های گلکسی اس ۶ همراه با چیپست اگزینوس ۷۴۲۰ در اختیار کاربران قرار داده شدند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به تازگی مطلبی از سوی یک فاش کننده چینی روی سایت Weibo منتشر شده که شایعه اخیر منتشر شده در رابطه با چیپست این موبایل را تایید می کند.

در ارزیابی های اولیه مشخص شد، نسخه ای از اسنپدراگون ۸۲۰ که قرار است در موبایل گلکسی اس ۷ مورد استفاده قرار گیرد، برای سامسونگ بهینه سازی خواهد شد تا مدیریت بهتری روی حرارت تولیدی اش داشته و مصرف انرژی کمتری هم داشته باشد. چون این نسخه بهبود یافته از چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ قرار است که با فرکانس های بالاتری نسبت به نخسه معمولش کار کند، یک لوله حرارتی به آن اضافه خواهد شد تا حرارت ایجاد شده در نتیجه عملکرد چیپ کنترل شود.

در پست منتشر شده در سایت Weibo به یک تست Geekbench جدید اشاره شده که اخیرا روی گلکسی اس ۷ بهره مند از اسنپدراگون ۸۲۰ انجام شده و براساس نتایج به دست آمده، این گجت موفق شده در تست تک هسته ای امتیازی معادل با ۲۴۵۶ را به دست آورد.

در تست چند هسته ای نیز نتیجه کار فوق العاده بود و رقم ۵۴۲۳ توسط پردازنده این دستگاه به ثبت رسیده است. اگر این تست موثق باشد، آنگاه کاربران چینی و آمریکایی پرچمدار آتی سامسونگ مشکلی از بابت عملکرد دستگاه خود نخواهند داشت.

گفتنی است که پرچمدار آتی سامسونگ احتمالا در تاریخ ۲۱ فوریه (دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۴ میلادی) یعنی دقیقا یک روز پیش از گشایش نمایشگاه MWC در بارسلون رونمایی خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato