شرکت JDI خود را برای تولید نمایشگرهای OLED آیفون 8 آماده می کند [شایعه]

شرکت JDI خود را برای تولید نمایشگرهای OLED آیفون 8 آماده می کند [شایعه]

شرکت JDI یک شرکت ژاپنی و از بزرگ ترین تولید کننده های صفحه نمایش موبایل در دنیا شناخته می گردد و در چند سال اخیر در کنار کمپانی شارپ دو تامین کننده اصلی پنل های LCD برای اپل بوده اند.

در حال حاضر، به گزارش یکی از روزنامه های این کشور، شرکت مورد بحث با ساکنین کوپرتینو به منظور تولید نمایشگرهای OLED برای خط تولید آیفون در سال ۲۰۱۸ میلادی وارد مذاکره گشته اند و اپل مبلغ ۱.۷ میلیارد دلار پول نقد به حساب آنها واریز نموده.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از هر چیز باید گفت تولید نمایشگرهای اولد کار چندان ساده ای نیست و در حال حاضر نیز دو کمپانی کره ای سامسونگ و ال جی در این مسیر یکه تازی می نمایند. اما به گزارش منبع خبری یاد شده، شرکت JDI نیز در نظر دارد سرمایه لازم برای تحقیق و توسعه خود را دو برابر نموده و وارد میدان رقابت شود.

شرکتی که همیشه LCD تولید می کرده قصد دارد به عنوان نخستین قدم در بهار سال آینده، کارخانه ایشیکاوای خود را به خط تولید آزمایشی پنل های OLED تغییر کاربری دهد. در تابستان سال آتی آن نیز کارخانه Mobara را به همین صورت تغییر فاز خواهد داد.

دست آخر هم در بهار سال ۲۰۱۸ میلادی، شرکت مذکور خط تولید انبوه خود برای تولید صفحه نمایش های مورد نیاز اپل با تکنولوژی های موردنظرش را راه اندازی خواهد کرد. هنوز معلوم نیست کمپانی شارپ نیز در این مسیر با شریک ژاپنی خود همگام می شود یا خیر.

با این تفاسیر و با توجه به اینکه شیائومی نیز چندی پیش اعلام نموده بود قصد دارد از نمایشگرهای OLED ال جی در تلفن های هوشمند خود استفاده نماید و اکنون نیز اپل به سراغ این تکنولوژی رفته، می توان حدس زد در آینده نه چندان دور هزینه تولید این نمایشگرها کمتر گردند و در بسیاری از موبایل ها شاهد حضور آن باشیم.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato