۵ عادت شخصی که برای کسب و کار شما مضر محسوب می شوند

۵ عادت شخصی که برای کسب و کار شما مضر محسوب می شوند

۵ عادت شخصی که برای کسب و کار شما مضر محسوب می شوند

تمرکز بیش از اندازه روی کسب و کار، آن هم در دورانی که به فکر رشد هستید، اتفاق غیرمنتظره ای نیست. اما بی توجهی به زندگی شخصی در این دوران، بر زندگی شغلی ما نیز تأثیرگذار خواهد بود. در واقع زندگی شخصی ما بیش از آنچه فکر می کنیم به کسب و کار ما ارتباط پیدا می کند. خیلی راحت می توانیم تصور کنیم این مسائل هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، اما حقیقت این است که تمام جنبه های زندگی ما به هم مربوط اند. کسب و کار ما زندگی شخصی مان را تحت تأثیر قرار می دهد، و زندگی شخصی ما کسب و کارمان را.

اگر کسب و کار شما با مشکلاتی روبرو شده است، شاید وقت آن رسیده باشد که در زندگی شخصی و اثرات آن بر کسب و کار خود بازنگری کنید. آنچه در ادامه خواهید خواند ۵ عادت شخصی هستند که به کسب و کار شما آسیب می رسانند.

با دیجیاتو همراه باشید.

۱- استراحت ناکافی

کار کردن بدون استراحت کافی نسبت به زمانی که خواب شبانه ی مناسبی داشته اید دو برابر زمان بیشتر از شما خواهد برد. سرعت ذهن هنگام خستگی کاهش پیدا می کند، با این حال کارآفرینان گاهی اوقات با وجود آگاهی از این موضوع، هم به ذهن خود فشار می آورند و هم از استراحت خود کم می گذارند و فرصت کافی برای تجدید قوا برای خود در نظر نمی گیرند.

سر خود را بیش از اندازه با کسب و کارتان گرم نکنید. برای دستیابی به بهره وری، خلاقیت و کارایی بیشتر، «باید» استراحت داشته باشید. با فراهم کردن استراحتی که ذهن و بدن شما به آن نیاز دارد، کسب و کار خود را وارد مرحله ی تازه ای کنید.

۲- مدیریت ضعیف درآمد و هزینه های شخصی

کنترل نداشتن روی امور مالی شخصی، ذهن و کسب و کار شما را فرسوده می کند. وقتی ذهن شما درگیر نگرانی های پولی باشد، نمی تواند به آن اندازه ای که کارآفرینی مثل شما به آن نیاز خواهد داشت خلاقیت به خرج بدهد. اما شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که به عنوان یک کارآفرین، بالا رفتن مخارج شخصی بیش از آنکه ذهنتان را درگیر کند، کسب و کارتان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. بالا بردن حقوق و استفاده از پولی که می تواند صرف پیشرفت کسب و کار شما شود، همیشه وسوسه کننده خواهد بود.

کنترل پول و هزینه های شخصی خود را دوباره در دست بگیرید تا به رشد و شکوفایی کسب و کارتان کمک کرده باشید.

۳- مشکلات میان فردی

مشکل داشتن در روابط، مخصوصاً مشکلات جدی، می تواند درهای موفقیت را به روی شرکت شما ببندد. روابط شخصی ناموفق، به گونه ای انرژی شما را می کشند که دیگر توانی برای کار کردن روی کسب و کار خود نخواهید داشت. هرچه رابطه ی مورد بحث به شما نزدیک تر باشد، مشکلاتی که از لحاظ احساسی، ذهنی و جسمانی برای شما پدید خواهد آورد نیز بیشتر خواهند بود.

برای ترمیم روابط آسیب دیده ی خود وقت بگذارید و روابط سمی را از زندگی خود حذف کنید. شما با ترمیم روابط شخصی خود با دیگران، می توانید کسب و کارتان را نیز ترمیم کنید.

۴- ورزش نکردن

کارآفرینان معمولاً به بی توجهی به وضعیت جسمانی خود معروف اند. ورزش نکردن توان فیزیکی و ذهنی شما را کاهش خواهد داد و وقتی از لحاظ بدنی فعالیت کافی نداشته باشید اعتماد به نفس شما نیز ضربه خواهد خورد. با این همه مزایای جسمانی و روانی که ورزش کردن می تواند برای سلامت شما داشته باشد، باید ورزش را در برنامه ی خود بگنجانید. اگر تا الان به اندازه ی کافی فعالیت جسمانی نداشته اید، شاید ورزش کردن در ابتدا کمی برایتان دشوار باشد. به همین دلیل سعی کنید شروع ملایمی داشته باشید، اما در درازمدت پشتکار خود را حفظ کنید.

وقت کافی به ورزش اختصاص دهید تا به کسب و کار خود در گذر از موانع و حفظ رشدی پایدار کمک کرده باشید.

۵- درک نادرست از حد و مرزها و تفاوت ها

عدم توانایی در درک تفاوت میان نگرانی ها و مسئولیت ها از یکدیگر باعث می شود بسیاری از کارآفرینان دچار فرسودگی و استیصال شوند. وقتی مرز ها به اندازه ی کافی مشخص نباشند، هر مسئله ای می تواند بار سنگینی روی دوش شما قرار دهد و به همین علت، فشار زیادی به شما وارد خواهد شد.

اما شما می توانید با تمرکز و تبیین دقیق مسئولیت های خود و واگذار کردن نگرانی هایتان به کسانی که در قبال آنها مسئولیت دارند، موانع ذهنی خود را برطرف کنید و ذهن و کسب و کار خود را با تعیین حدود مشخص، از نگرانی های بی مورد آزاد کنید.

کار کردن روی این عادت ها می تواند به تحول شرکت شما کمک کند و آن را به سطح بالاتری ارتقا دهد. به یاد داشته باشید که یک شبه نمی توانید بر همه ی این موارد مسلط شوید، اما می توانید با کمی تمرکز و استمرار، تغییرات بزرگی در زندگی و کسب و کارتان ایجاد کنید. اگر عادت بدی در خود شناسایی کرده اید، انرژی کافی برای از بین بردن آن را به کار بگیرید.

به یاد داشه باشید: عادت هایتان را تغییر دهید تا کسب و کار و زندگی تان تغییر کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل