ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

محققان خبر از ساخت اولین چسب مسکن ایبوپروفن می دهند

بسیاری از بزرگسالان هنگامی که درد شدیدی را در نقطه ای از بدن خود مثل سر احساس می کنند، به سراغ قرص های مسکن همانند ایبوپروفن می روند. شاید این راهکار به ظاهر بهترین باشد ...

فروغ بیداری
نوشته شده توسط فروغ بیداری | ۱۹ آذر ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۰

بسیاری از بزرگسالان هنگامی که درد شدیدی را در نقطه ای از بدن خود مثل سر احساس می کنند، به سراغ قرص های مسکن همانند ایبوپروفن می روند. شاید این راهکار به ظاهر بهترین باشد و بسیار سریع هم احساس درد را از میان ببرد، اما مصرف آن در معده برخی از افراد ناراحتی ایجاد می نماید و در نتیجه قادر به استفاده از این دارو نخواهند بود.

در همین راستا و به منظور رفع چنین مشکلاتی، محققان دانشگاه Warwick در انگلستان راه حلی اندیشیده اند تا مصرف داروی یاد شده، بیش از این موجب بروز بیماری های مربوط به معده نگردد و داروی تسکین دهنده، درست از همان محل درد به بدن وارد گردد و به بلعیدن و ورود قرص به معده نیازی نباشد.

این راهکار، «چسب ایبوپروفن» نام دارد و همانند چسب های نیکوتین در واقع نوعی پچ به شمار می رود که پس از گذاشتن روی پوست انسان، ایبوپروفن را به بدن فرد وارد می نماید.

با اینکه در حال حاضر ژل های داروی مورد بحث در بازار موجود و قابل استفاده هستند اما مزیت این پچ ها در این است که دوز مصرفی آنها کاملا کنترل شده و معلوم خواهد بود و خاصیت ضد درد آنها نیز تا 12 ساعت دوام دارد؛ این در حالیست که در مصرف ژل یاد شده فرد باید به طور مرتب آنها را در محل موردنظر استعمال نماید که این کار تا حدی خسته کننده به نظر می رسد.

در آخر نیز یادآوری کنیم این پچ ها هنوز به مرحله تولید انبوه نرسیده اند و محققان نیز در این راستا اعلام داشته اند دست کم دو سال طول می کشد تا شاهد حضور این چسب های مُسکِن در داروخانه ها باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • erfimerfi
  erfimerfi | ۱۹ آذر ۱۳۹۴

  خدا کنه برا ترامادولشم بسازن

 • عرفان
  عرفان | ۱۹ آذر ۱۳۹۴

  این خوب نیست که ... طرف درد ناحیه ـش حل میشه.. موهاش کنده میشه.. تبدیل به درد متعالی میشه ...

 • محمد۱۸
  محمد۱۸ | ۱۹ آذر ۱۳۹۴

  دیجیاتو یه فکری به حال ما که از اپلیکیشن دیجیاتو استفاده میکنیم بکن?واقعا خسته کنندس هر بار باید ایمیل رو وارد کنی

مطالب پیشنهادی