نخست وزیر فرانسه خبر ممنوعیت استفاده از وای فای عمومی را تکذیب نمود

نخست وزیر فرانسه خبر ممنوعیت استفاده از وای فای عمومی را تکذیب نمود

چند روز پیش روزنامه فرانسوی لوموند، از ارائه طرح پیشنهادی پلیس به دولت این کشور مبنی بر محدود نمودن دسترسی به اینترنت عمومی گزارشی منتشر نموده و در ادامه نیز اشاره کرده بود که این سازمان امنیتی خواستار ممنوعیت استفاده از شبکه Tor نیز شده است. اما اکنون «مانوئل ولس»، نخست وزیر کنونی فرانسه بیان داشته از منظر آنها ممنوعیت استفاده از وای فای عمومی در ایجاد امنیت در کشور هیچ نقشی ندارد.

در همین راستا و به گزارش ماهنامه The Connexion، «ولس» همچنین ادعا نموده آنها هیچ گونه برنامه ای برای ممنوعیت استفاده از شبکه تور و ناشناس ماندن در محیط آنلاین ندارند و در مورد درخواست پلیس برای دسترسی به سرویس هایی همانند اسکایپ یا واتس اپ نیز اظهار بی اطلاعی نموده است.

نخست وزیر فرانسه در ادامه بیانات خود افزوده جلوگیری از برقراری تماس های صوتی به واسطه سرویس های اینترنتی، راهکار مناسبی برای افزایش امنیت مردم به شمار نمی رود و پیش از هر اقدام یا ارائه پیشنهادی باید به موثر بودن آن اطمینان داشت.

در ادامه بمب گذاری اخیر و هراس مردم از نا امنی ایجاد شده در فرانسه، وضعیت امنیت این کشور در حال حاضر در حالت اورژانسی قرار دارد و تا اوایل اسفند نیز به همین منوال ادامه خواهد داشت.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato