پلیس ژاپن از پهپادهای مجهز به تور برای به دام انداختن وسایل پرنده مشکوک استفاده خواهد کرد

پلیس ژاپن از پهپادهای مجهز به تور برای به دام انداختن وسایل پرنده مشکوک استفاده خواهد کرد

بر اساس اعلام دفتر امنیت اداره پلیس توکیو، آنها قصد دارند از ماه آینده میلادی امنیت فضای هوایی مکان های حساس شهر را با استفاده از پهپادهای مخصوص مجهز به تور تامین کنند. این پهپادها می توانند هرگونه وسیله پرنده ناشناس را به وسیله تور خود به دام بیاندازند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اولین نمونه های این پهپاد شکارچی قرار است حفاظت از حریم هوایی مکان های بسیار حساسی چون قصر سلطنتی و دفتر نخست وزیری را به عهد بگیرند. یکی از فرماندهان پلیس توکیو در توضیح این طرح می گوید: «حمله تروریستی به وسیله بسته های انفجاری متصل به پهپادها، یکی از روش های احتمالی برای انجام حملات تروریستی است. پس ما ناچاریم برای حفظ امنیت بدترین شرایط ممکن را در نظر بگیریم.»

در کشور ژاپن به پرواز درآرودن هرگونه وسیله پرنده در اطراف برخی مکان های خاص چون فرودگاه ها و نیروگاه ها و همچنین در ارتفاع بیش از ۱۵۰ متر از سطح زمین ممنوع و مستحق جریمه و حتی مجازات زندان است. علاوه بر این در شهرهای توکیو و اوزاکا به پرواز درآوردن پهپادها در پارک ها نیز غیر مجاز به شمار می رود.

پهپاد دارای تور برای شکار پهپادهای مزاحم

بر طبق گزارش وبسایت خبری Asahi، به دنبال حادثه فرود آمدن یک وسیله پرنده ناشناس بر بام دفتر نخست وزیری ژاپن که حاوی خاک رادیواکتیو از نیروگاه فوکوشیما بود، پلیس توکیو به فکر افتاد از پهبادها برای شکار پرنده های مزاحم و ناشناس استفاده کند. طبق نظر آنها استفاده از تور ایمن ترین روش برای به دام انداختن پهپادهاست. با این کار دیگر هیچ نگرانی از بابت سقوط پرنده ها و یا بسته های خطرناک متصل به آنها روی سر افراد وجود ندارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato