فضانوردان مستقر در ایستگاه بین المللی فضایی پیش از همه با «هولولنز» کار خواهند کرد

فضانوردان مستقر در ایستگاه بین المللی فضایی پیش از همه با «هولولنز» کار خواهند کرد

مایکروسافت تا کنون چند بار هدست جدیدش را در برابر کاربران به نمایش گذاشته و تحسین آنها را نیز برانگیخته است. هدستی که «هولولنز» نام دارد و قرار است در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ با قیمتی معادل ۳ هزار دلار در دسترس برخی توسعه دهندگان منتخب قرار گیرد.

اما پیش از اینکه توسعه دهندگان بتوانند هولولنز را در دست گیرند، این فضانوردان مستقر در ایستگاه بین المللی فضایی هستند که هدست مورد اشاره را بر سر خود خواهند گذاشت. در واقع همین حالا که این مقاله را می خوانید، محموله ای که شامل هولولنزهای مایکروسافت بوده به دست افراد یاد شده رسیده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در ابتدای هفته جاری، ساکنین ایستگاه بین المللی فضایی (دو آمریکایی، سه روسی و یک ژاپنی) محموله ای با وزن ۳.۵ تن دریافت کردند که موارد مورد نیاز آنها را تشکیل می داد. در این محموله، غذا، برخی لوازم مورد نیاز برای آزمایشات علمی و البته چند هدست هولولنز از مایکروسافت نیز قرار گرفته شده بود.

اما چرا دستگاهی همانند هولولنز در فضا مورد نیاز است؟ پاسخ به این پرسش را می توانید از زبان فضانوردان مستقر در این ایستگاه به نام های Scott Kelly و Mikhail Kornienko بشنوید.

همانگونه که انتظار می رفت، به نظر می رسد که فضانوردان قادر هستند از قابلیت های مرتبط با واقعیت افزوده در هولولنز استفاده های زیادی داشته باشند؛ قابلیتی که به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند بر روی هر آنچه به صورت واقعی می بینند، محتوایی دیجیتالی را نیز تماشا کنند.

Scott Kelly، فضانوردی که بیش از یک سال در فضا بوده می گوید:‌ «راستش پیش از اینکه سفرمان را آغاز کنیم، این دستگاه را آزمایش کرده بودم و به نظر می رسد که بتوانیم اینجا از برخی قابلیت هایش به شکلی صحیح بهره گیریم. در حال حاضر برای انجام برخی امور مجبور هستیم به نمایشگر کامپیوتر یا آیپد نگاه کنیم. اما اگر دستگاهی در اختیار داشته باشیم که همان امور را در برابر چشم ما قرار داده و سپس بتوانیم توسط دستورات صوتی نیز، فرمان آن را به دست بگیریم، قادر خواهیم بود تا در نهایت عملیات مورد نیازمان را به شکلی پویا تر انجام دهیم. از طرف دیگر چنین دستگاهی این قابلیت را داراست که می توانید تصاویری که می بینید را برای دیگران نیز ارسال کنید. در چنین حالتی ما اینجا در حال تماشای موردی هستیم در حالی که برخی مهندسان در زمین هم می توانند دقیقا از زاویه دید ما، آن را تماشا کنند.»

وی ادامه می دهد: «برای مثال تصور کنید با سخت افزاری به مشکل خورده ایم که چندان سر رشته ای هم از آن نداریم اما یک مهندس که روی زمین مستقر شده می تواند از طریق هولولنز و آنچه ما می بینیم، راهنماییمان کند چراکه او دقیقا همانی را خواهد دید که ما می بینیم. این صرفا یکی از قابلیت های هولولنز است.»

لازم به ذکر است که اگرچه حالا بالاخره هولولنزها به دست ساکنین ایستگاه فضایی رسیده اند اما مایکروسافت پیش از این تلاش نموده بود تا از طریق موشکل فالکون ۹ اسپیس اکس در ماه ژوئن سال جاری هولولنزها را به دست افراد یاد شده برساند. این موشک در همان ابتدای کار منفجر شد و هولولنزهایی که حمل می کرد هم نابود گشتند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato