اپل با امضای قراردادی به ارزش 18 میلیون دلار یک کارخانه تولید کننده چیپ های الکترونیکی را خریداری کرد

اپل با امضای قراردادی به ارزش 18 میلیون دلار یک کارخانه تولید کننده چیپ های الکترونیکی را خریداری کرد

اپل به تازگی با عقد قراردادی به ارزش ۱۸.۲ میلیون دلار یک کارخانه کوچک چیپ سازی را در سن خوزه خریداری کرده تا از این طریق طرح های آتی خود برای تست چیپ های جدید به منظور استفاده از محصولات آتی اش را اجرایی نماید.

این شرکت مستقر در کوپرتینو کارخانه ای به مساحت ۶۵۰۰ متر مربع را از شرکتی به نام Maxim Integrated Products خریداری کرد که طبق آنچه گفته شده، در زمینه تولید چیپ فعالیت دارد.

این تاسیسات دربرگیرنده ابزارهای ساخت چیپ می شود و از نظر موقعیت مکانی هم نزدیک به کارخانه تولید نیمه رسانای سامسونگ است که از اصلی ترین تامین کنندگان چیپ A9 برای اپل محسوب می شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنی است که در حال حاضر، پردازنده اصلی مورد استفاده در آیفون، آیپد و اپل واچ توسط خود اپل تولید می شود و سامسونگ و TSMC هم چیپ دربرگیرنده این پردازنده را می سازند.

امضای چنین قراردادی نشان از آن دارد که این شرکت مستقر در کوپرتینو قصد دارد نقش پررنگ تری را در تولید چیپ های مورد نیازش ایفا کند، اما این مساله لزوما بدان معنا نخواهد بود که شرکت مورد بحث قصد دارد چیپ های مورد نیازش را خود راسا بسازد.

از جمله دلایلی که می توان برای این گفته مطرح کرد این است که تاسیسات خریداری شده بیش از اندازه کوچک است و آنطور که اقلام بازاریابی تهیه شده برای این ملک نشان می دهند، تاسیسات خریداری شده صرفا برای ساخت نمونه های اولیه، انجام طرح های پایلوت و تولید در حجم های پایین مناسب است.

البته این را هم باید اضافه کنیم که مالکیت کارخانجات کوچک و خاص توسط شرکت های تولید کننده چیپ مساله چندان عجیبی نیست چراکه در این کارخانجات می توانند طرح های تازه ارائه شده برای چیپ های خود را تست کرده و بهینه سازی نمایند و در ادامه تولید انبوه آنها را به کارخانجات بزرگ تر محول کنند.

تجهیزاتی که دراین کارخانه به چشم می خورند نیز برای تولید چیپ های مجتمع متشکل از مدارهای آنالوگ و دیجیتال و همچنین چیپ های آنالوگی مناسب هستند که شرکت Maxim می سازد و آنقدر پیشرفته نیستند که بشود با آنها پردازنده های پیشرفته A9 را تولید کرد.

این پردازنده ها دربرگیرنده ترانزیستورهای کوچک ۱۴ و ۱۶ نانومتری هستند که در حال حاضر عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی موجود در این صنعت را به خود اختصاص داده اند. در مقابل، تجهیزات موجود در تاسیسات Maxim توانایی ساخت چیپ هایی را دارند که ترانزیستورهای کمتر پیشرفته ۶۰۰ تا ۹۰ نانومتری را در خود جای داده اند.

البته اپل می تواند این این تاسیسات را با خرید و نصب تجهیزات پیشرفته و جدید به روز رسانی کند و شاید هم صرفا تصمیم دارد که از این کارخانه برای تست چیپ های دیگر استفاده نماید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato