جمعیت کاربران مرورگر اج مرتبا کمتر می شود

جمعیت کاربران مرورگر اج مرتبا کمتر می شود

اینترنت اسکپلورر مدتهاست که از یاد و خاطر بسیاری از کاربران پاک شده است و به همین خاطر مایکروسافت هرچه در توان داشت انجام داد تا مرورگر منسوخ خود را نجات دهد و در همین راستا اج را توسعه داد.

اما ظاهرا تلاش های این شرکت ساکن ردموند موفقیت آمیز نبوده اند و آنطور که گزارشات نشان می دهند، کاربران ویندوز ۱۰ همچنان جدیدترین مرورگر مایکروسافت را کنار گذاشته و به محصولات ارائه شده از سوی رقبای این شرکت روی می آورند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط سایت Computerworld، با وجود تلاش های مایکروسافت برای جان بخشیدن دوباره به مرورگر بداقبالش، شمار کاربرانی که به سمت اج جذب می شوند بسیار اندک است و روز به روز نیز از تعدادشان کاسته می شود.

در تایید این مساله بهتر است اشاره ای داشته باشیم به داده های منتشر شده از سوی سه منبع مختلف:

  • سایت Net Applications: شمار آن دسته از کاربران ویندوز ۱۰ که از مرورگر اج استفاده می کنند از ۳۹ درصد در ماه آگست به ۳۱.۲ درصد در ماه نوامبر رسید.
  • سایت StatCounter: سهم جهانی ویندوز ۱۰ برای مرورگر اج در ماه اوت تنها برابر با ۱۵.۲ درصد اعلام شد که این رقم در ماه نوامبر به رقم ۱۲.۵ درصد رسید.
  • سایت DAP: در سپتامبر ۲۰۱۵، اج روی ۲۴.۶ درصد از سیستم های بهره مند از ویندوز ۱۰ استفاده می شد که این رقم تا ماه نوامبر به ۲۲.۴ درصد تنزل یافت.

البته از حق که نگذریم، مایکروسافت در ماه های اخیر موفقیت های خوبی داشته و توانسته جمعیت کثیری از کاربران را متقاعد نماید که از ویندوز ۱۰ استفاده نمایند، با این همه روشن نیست که آیا چنین موفقیتی در مورد مرورگر آن نیز تکرار می شود یا خیر.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato