هیدئو کوجیما رسما کونامی را ترک کرد

هیدئو کوجیما رسما کونامی را ترک کرد

هیدئو کوجیما رسما کونامی را ترک کرد

بعد از مدت ها کش و قوس فراوان میان هیدئو کوجیما و شرکت کونامی، قرارداد کوجیما بالاخره در تاریخ ۱۵ دسامبر با این کمپانی به پایان رسید و او حالا رسما کونامی را برای همیشه ترک می گوید. این کارگردان شهیر ژاپنی همزمان با اعلام خبر خروجش از کونامی، تاسیس استودیو جدید خود را هم اعلام نمود، استودیویی که نامی آشنا دارد: Kojima Production.

پیش از این نیز، نام استودیوی اصلی کوجیما در کونامی به همین نام بود اما کمپانی بعدها تصمیم گرفت تا این نام را تغییر دهد و حالا کوجیما دوباره این نام را زنده می کند. در اولین اقدام، خالق سری متال گیر سالید قرار است با همکاری سونی، یک عنوان انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ بسازد.

در کنار این ها و با توجه به پایان رسیدن قرارداد کاری میان کوجیما و کونامی، حالا می توان امیدوار بود که بزودی علت درگیری های میان وی و ناشر ژاپنی مشخص شود. چندی پیش، کمپانی کونامی، هیدئو کوجیما را از دریافت جایزه در مراسم The Game Awards منع کرد و کیفر ساترلند، صداگذار سالید اسنیک در متال گیر سالید ۵، به جای او این جایزه را دریافت نمود.

بعد از این رویداد، بسیاری از طرفداران و بازی سازان نسبت به عملکرد کونامی واکنش نشان دادند. در همین راستا، مدیر عامل سابق کمپانی اسکوئر انیکس نیز در سخنان اخیر خود، این حرکت کونامی را «ظالمانه» خواهد. در هر حال، باید منتظر ماند و دید که کوجیما چه برنامه ای برای استودیوی جدید خود دارد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل