شایعات از ارائه اندروید 6.1 در ژوئن 2016 خبر می دهد

شایعات از ارائه اندروید 6.1 در ژوئن 2016 خبر می دهد

شایعات در مورد فعالیت های سال آتی گوگل از همه سو به گوش می رسد. از نکسوس های جدید گرفته تا آپدیت بعدی اندروید تحت عنوان اندروید ۶.۱. جالب است بدانید که حتی در میان این شایعات، تاریخ عرضه و انتشار هم در نظر گرفته شده است.

البته باید در نظر داشت که تمامی گفته ها، هر چند که از زبان کارمندان گوگل باشند، باز هم شایعه ای بیش نیستند و تا اعلام رسمی شرکت نباید آن ها را معتبر دانست. هنگام نصب اپ جدید، برنامه از شما می خواهد که به نواحی خاصی از تلفن همراه دسترسی داشته باشد و با قبول کردن آن، اجازه کافی را صادر خواهید کرد. این سیستم در اندروید ۶.۰ تغییراتی به خود دید و حالا گوگل قصد دارد در اندروید ۶.۱ تغییراتی دیگر به آن بدهد و یک لایه امنیتی اضافه کند تا برخی اپلیکیشن ها قادر به فریب کاربران در کسب اجازه نباشند.

گفته شده این آپدیت یا به عبارتی دیگر، اندروید ۶.۱ قرار است در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ (برابر با خرداد و تیر ۱۳۹۵) عرضه شود. پیش از این نیز در مورد ارائه اندروید جدید روی HTC Perfume صحبت شده بود و یکی از اعضای تیم Google Pixel هم در این رابطه سخن گفته بود. وی گفته بود که قابلیت تقسیم صفحه میان دو اپلیکیشن (اسپلیت-اسکرین) نیز بالاخره در اندروید N خود را نشان خواهد داد.

با این حال، گویا اندروید ۶.۱ همچنان نام مارشملو را حفظ خواهد کرد، در صورتی که کارمند گوگل گفته بود اسپلیت-اسکرین در اندروید N می آید. گوگل هرگاه یک حرف الفبا به جلو حرکت کرده معمولا ویژگی بزرگی به اندروید اضافه کرده. برای مثال در اندروید ۲ شاهد اضافه شدن نوار جستجوی گوگل بودیم، در اندروید ۴، تم Holo و فونت Roboto افزوده شد. سپس در اندروید ۵ طراحی متریال پدید آمد و حالا در اندروید ۶ قابلیت Now on Tap اضافه شده. بنابراین احتمالا قابلیت اسپلیت-اسکرین به اندازه کافی بزرگ باشد که گوگل آن را تحت عنوان اندروید N ارائه دهد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato