رشد ۷.۷ درصدی عرضه جهانی اسمارت فون ها نسبت به مدت مشابه سال قبل؛ سامسونگ و اپل همچنان پیشتازند

رشد ۷.۷ درصدی عرضه جهانی اسمارت فون ها نسبت به مدت مشابه سال قبل؛ سامسونگ و اپل همچنان پیشتازند

بر اساس بررسی های انجام شده توسط دیجیتایمز، عرضه اسمارت فون ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ نسبت به دوره مشابه در سال قبل با رشدی ۷.۷ درصدی مواجه شده است. طبق این گزارش در خلال ماه های جولای تا سپتامبر امسال، ۳۳۱.۹ میلیون موبایل هوشمند به بازار عرضه شده است. این عدد به معنی رشد ۱۰.۵ درصدی نسبت به سه ماهه دوم است.

دجیتایمز برآورد کرده در سه ماهه آخر امسال میزان عرضه با رشدی ۲۰ درصدی به حدود ۳۹۶.۸ میلیون دستگاه برسد. اگر این تخمین ها درست از آب دربیاید، این بازار در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال قبل خود پیشرفتی ۱۰.۱ درصدی را تجربه کرده است. این یعنی عرضه ۱.۳۲۶ ملیارد اسمارت فون در کل دنیا.

در سه ماهه سوم امسال سامسونگ و اپل به ترتیب اولین و دومین موبایل ساز بزرگ دنیا لقب گرفتند. در طی این مدت سامسونگ ۲۵.۶ درصد و اپل ۱۴.۵ سهم عرضه جهانی را از آن خود کرده اند. در رتبه های بعدی نیز هوآوی با ۷.۴ ، لنوو با ۴.۸ و ال جی با ۴.۵ درصد قرار گرفته اند.

نکته جالب توجه در این میان سقوط سهم شیائومی از مقام پنچم به جایگاه ششمی با ۳.۸ درصد است. رتبه های بعدی نیز از آن BBK با ۳.۵، TCL با ۳.۳، اوپو با ۳.۲، ZTE با ۲.۵، سونی با ۲، مایکروسافت و Meizu با ۱.۷، Coolpad با ۱.۵ و ایسوس با ۱.۴ درصد قرار دارند.

لازم به ذکر است که این آمار دربرگیرنده میزان فروش اسمارت فون ها نیست، بلکه تنها میزان عرضه جهانی آنها را نشان می دهد.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato