سامسونگ از میزان تولید تلفن های هوشمند خود در سال 2016 می کاهد

سامسونگ از میزان تولید تلفن های هوشمند خود در سال 2016 می کاهد

ظاهرا سامسونگ در نظر دارد از میزان تولید تلفن های هوشمند خود در سال ۲۰۱۶ میلادی بکاهد. خرده فروشان محلی در کره، روز گذشته پیامی را از سوی این شرکت دریافت کردند که در آن گفته شده بود، در سال جدید ۱۲ درصد از حجم تلفن های هوشمندی که سامسونگ در اختیارشان قرار خواهد داد کاسته می شود.

این غول کره ای، البته هیچگونه اظهار نظر رسمی در مورد چرایی تصمیم خود برای کاهش عرضه اش مطرح نکرده اما برخی باور دارند که اشباع شدن بازار جهانی این محصول می تواند علت اتخاذ چنین تصمیمی از سوی آن باشد.

همانطور که تایید خواهید کرد، تلفن های هوشمند مرتبا از گروه محصولات لوکس فاصله می گیرند و روز به روز نیز از میزان رونق بازار آنها برای تولیدکنندگان کاسته می شود و ظاهرا رکودی سخت بر این بازار سایه افکنده که به این زودی ها قصد برطرف شدن ندارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هم اکنون سامسونگ در حدود یک پنجم از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد و مدعی شده که طی ۱۲ ماه آتی بین ۴۲۰ الی ۴۳۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند را تولید خواهد کرد و قصد دارد در سال جدید بیشترین میزان تمرکزش را روی تولید موبایل های اقتصادی برای کشورهای در حال توسعه قرار دهد.

این تصمیم با در نظر داشتن آنکه دستگاه های اقتصادی اندروید توان لازم برای رقابت را به شرکت های تازه واردی نظیر شیائومی دادند بسیار هم عقلانی به نظر می آید.

سامسونگ می گوید در سال جدید ضمن آنکه می خواهد روی اسمارت فون های ارزان قیمت تمرکز نماید، همچنان مصمم است که تلفن هوشمند گلکسی اس ۷ خود را در اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی نماید.

مقامات رسمی این کمپانی اعلام داشته اند که تغییراتی را در میزان تولید و همچنین تمرکز خود در بازار ایجاد می کنند، با این همه، پیش بینی هایشان برای میزان فروش پرچمدار سال جدید همچنان بالاست و معتقدند که این محصول به «سامسونگ کمک خواهد کرد تا سهم جهانی خود از بازار این موبایل را هم در سال جدید حفظ کند».

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato