چیپست Helio X20 مدیاتک و کسب بالاترین امتیاز در تست چند هسته ای «گیک بنچ»

چیپست ده هسته ای Helio X20 در ماه مه سال ۲۰۱۵ رونمایی شد و با اینکه چندین ماه از معرفی اش می گذرد، هنوز هیچ موبایلی از این ساخته ی شرکت مدیاتک بهره نمی گیرد.

حال اما بالاخره همین تراشه در پایگاه داده یکی از بنچمارک های قابل اطمینان به نام «گیک بنچ» رویت شده و آمار جذابی را از خود بر جای گذاشته است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس آماری که از سوی گیک بنچ ارائه گشته اند، موبایلی که از تراشه یاد شده بهره گرفته، دارای نام رمز «alps mt6797» است و از روز گذشته تا کنون، ۱۰ بار در این پایگاه دیده شده.

MediaTek-MT6797-Helio-X20-deca-core-benchmark-scores

اما نکته بسیار جالبی که در مورد Helio X20 وجود دارد، کسب امتیاز بسیار بالای ۷۰۰۰ در بخش تست چند هسته ای است. حال باید توجه داشت که هنوز هم این چیپست به شکل نهایی عرضه نشده و جا برای پیشرفت و بهبود یافتن دارد. چنین نتیجه ای نه تنها چیپست های فعلی نظیر A9 اپل، اسنپدراگون ۸۱۰ سامسونگ و اگزینوس ۷۴۲۰ سامسونگ را به چالش می کشد، بلکه می تواند به راحتی حریفی برای اسنپدراگون ۸۲۰ و اگزینوس ۸۸۹۰ هم باشد.

هرچند باید در نظر گرفت که عملکرد تک هسته ای، با کسب امتیاز ۲۱۰۰ به هیچ عنوان رضایت بخش نیست چرا که هم اکنون، A9 اپل می تواند به امتیاز ۲۵۰۰ در تست تک هسته ای دست پیدا کند.

البته باید صبر کرد و دید عملکرد Helio X20 در موبایل هایی که احتمالا در نیمه اول ۲۰۱۶ از راه می رسند چگونه خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟