اینتل بزرگترین خرید تاریخش را با پرداخت ۱۶.۷ میلیارد دلار انجام داد

اینتل بزرگترین خرید تاریخش را با پرداخت ۱۶.۷ میلیارد دلار انجام داد

اینتل عاقبت امروز پس از دریافت چراغ سبز و مجوز از اتحادیه اروپا، با پرداخت ۱۶.۷ میلیارد دلار کمپانی Altera فعال در عرصه تولید چیپ های الکتریکی را به تملک خود درآورد.

خرید یاد شده بزرگترین خرید تاریخ کمپانی ساکن سانتا کلارا محسوب می شود که سبب خواهد شد مشتریان سازمانی این شرکت با چیپ های سریع تر و پیشرفته تری که در اختیارشان قرار خواهد گرفت خوشنودتر از هر زمان دیگری باشند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آنطور که وال استریت ژورنال در گزارش خود آورده شرکت های بزرگ مثل فیس بوک، گوگل، مایکروسافت و... به صورت معمول برای امور محاسباتی شان به پردازنده های زئون اینتل تکیه دارند؛ ولی کمپانی های مذکور در برخی موارد ترجیح می دهند به سراغ محصولات Altera بروند، زیرا تراشه های این شرکت بر خلاف نمونه های مشابه اینتل دارای قابلیت «reprogram» یا در اصطلاح «برنامه ریزی مجدد» هستند.

از سال آینده اینتل رسماً هر دو نوع پردازنده یعنی زئون های خودش و چیپ های با ویژگی برنامه ریزی مجدد Altera را عرضه خواهد کرد، ضمن اینکه در چشم انداز بلند مدت این کمپانی تعریف شده که رفته رفته هر دو محصول را در قالب یک تراشه جای دهد.

اینتل می گوید محصول نهایی که در سال های پیش رو عرضه خواهد شد از نظر سرعت پیشرفتی شگرف خواهد داشت و امور کمپانی ها در پردازش های سنگینی همچون شناسایی چهره را به مراتب ساده تر و کم هزینه تر از قبل می سازد.

برایان کرزنیچ، مدیر عامل اینتل در همین رابطه گفته است «با این خرید محصولاتی جدید ابداع خواهیم کرد که تجربه ای فوق العاده را در آینده رقم خواهند زد» و وال استریت ژورنال هم خاطر نشان ساخته که در بهترین حالت چیپ ترکیبی از فناوری های اینتل و Altera در سال ۲۰۱۷ راه خودش را به بازار باز خواهد کرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato