لنوو در حال آماده سازی پرچمداری با چیپست اگزینوس ۸۸۷۰ است [شایعه]

لنوو در حال آماده سازی پرچمداری با چیپست اگزینوس ۸۸۷۰ است [شایعه]

چند روز پیش شاهد شایعاتی بودیم که اظهار می داشتند سامسونگ توسعه ی چیپستی با نام اگزینوس ۸۸۷۰ را در دستور کار خود قرار داده تا آن را پس از تکمیل شدن در اختیار سایر سازندگان تلفن های هوشمند اندرویدی بگذارد.

در این شایعات گمانه زنی شده بود که با توجه به استفاده ی میزو از اگزینوس ۷۴۲۰ در اسمارت فون فلزی Pro 5 خود این شرکت احتمالاً جزء اولین کاندیدها برای بهره گیری از سیستم-روی-چیپ پیش تر یاد شده خواهد بود.

ناگفته نماند که حدس زده می شود اگزینوس ۸۸۷۰ در اصل نمونه ای مشابه از اگزینوس ۸۸۹۰ است که فرکانس کاری آن کاهش یافته تا به این ترتیب چیپست گلکسی اس ۷ (پرچمدار بعدی سامسونگ) بر سایر مدل های موجود در بازار برتری واضح داشته باشد.

در همین راستا امروز شایعه ی دیگری در شبکه ی اجتماعی چینی Weibo و توسط منبعی ناشناس منتشر شده که می گوید لنوو می خواهد از تراشه ی مورد بحث (اگزینوس ۸۸۷۰) در یک تلفن هوشمند خاص بهره بگیرد.

البته همانطور که می دانید لنوو بسیاری از محصولاتش را به بازارهای جهانی عرضه نمی کند و آنها را به چین، هند و مالزی محدود می سازد و مشخص نیست که دیوایس مذکور با سیستم-روی-چیپ توسعه یافته توسط کره ای ها نیز چنین سرنوشتی خواهد داشت یا خیر؛ هر چند که برخی از منابع همانند وبسایت «فون آرنا» گمانه زنی کرده اند که شاید عاقبت قرار باشد پرچمداری با اگزینوس ۸۸۷۰ تولید شود و از طریق آن کوشش گردد تا ورودی قدرتمند به بازارهای جهانی رقم بخورد.

نباید از یاد برد اگزینوس ۷۴۲۰ یکی از برترین چیپست های موبایلی سال ۲۰۱۵ بود که سبب شد گلکسی اس ۶ و میزو پرو ۵ بدل به کارآمدترین تلفن های هوشمند اندرویدی بازار در همین سال شوند و به یقین از محصولات آتی خانواده ی اگزینوس همچون ۸۸۷۰ و ۸۸۹۰ نیز انتظاری مشابه می رود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato