مرورگر Edge، عامل اصلی عمر اندک باتری لومیا 950 XL

مرورگر Edge، عامل اصلی عمر اندک باتری لومیا 950 XL

میزان شارژدهی باتری از جمله عوامل بسیار مهم برای تلفن های هوشمند به شمار می رود و تقریبا همه تولیدکننده های موبایل نیز بیشتر تمرکز خود را بر همین بخش می گذارند. اما تلفن های هوشمند مبتنی بر ویندوز ۱۰ در این حوزه کمی با مشکل مواجه هستند و این مسئله را حتی در پرچمداران این پلتفرم همانند لومیا ۹۵۰XL مایکروسافت نیز می توان مشاهده کرد.

موبایل مورد اشاره، باتری ۳۳۴۰ میلی آمپر ساعتی دارد و در ظاهر باید عمر طولانی ای داشته باشد اما به واسطه حضور صفحه نمایش ۵.۷ اینچ با رزولوشن ۱۴۴۰×۲۵۶۰ پیکسلی، شارژ دستگاه بسیار زودتر از آنچه انتظار می رود پایان می یابد. البته همه تقصیرها متوجه نمایشگر نیست، بلکه عامل اصلی که موجب کاهش بیش از حد عمر باتری می شود مرورگر جدید مایکروسافت، یعنی Edge است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

با رفتن به بخش تنظیمات>سیستم>کاهش مصرف باتری> مصرف باتری، متوجه خواهید شد که کدام اپلیکیشن ها بیشترین استفاده را از باتری دارند.  همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم مرورگر Edge  از همه نرم افزارهای موجود در لومیا ۹۵۰XL بیشتر انرژی مصرف می نماید و دلیل آن نیز این است که این مرورگر در پس زمینه موبایل در حال اجراست و بیشتر صفحات وب نیز مملو از انواع آگهی هستند و یا اطلاعات آنها دائم در حال به روز رسانی شدن است. همه این موارد انرژی بسیاری مصرف می کنند و در نتیجه شارژ باتری خیلی سریع تمام می گردد.

برای پیشگیری از چنین مشکلی باید مطمئن گشت که مرورگر مورد بحث در پس زمینه فعال نیست و هنگامی که از برنامه آن خارج می شوید، اتصال آن نیز با شبکه قطع می گردد. برای این منظور می توانید به بخش تنظیمات رفته، گزینه سیستم، سپس Battery Saver و پس از آن نیز Battery Use را انتخاب نمائید. در صفحه ای که باز می شود، روی گزینه Edge و سپس Details (جزئیات) کلیک کنید. در این پنجره عبارتی به این مفهوم وجود دارد که «به این اپلیکیشن اجازه بده در پس زمینه فعال باشد» (کادر قرمز رنگ در تصویر پائین)، شما باید کلید این گزینه را Off و غیر فعال نمائید.

edge1

با این تنظیمات تا اندازه زیادی به افزایش عمر باتری دستگاه کمک نموده اید و می توانید زمان طولانی تری از موبایل مبتنی بر ویندوز ۱۰ خود بهره بگیرید.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato